syrop sosnowy (miód sosnowy) z pędów sosny

pyszny i bardzo zdrowy syrop na kaszel z pędów sosny. Z młodych pędów sosny, z młodych szyszek można zrobić dżem lub syrop, zwany inaczej miodem sosnowym. Dziś przygotowujemy miód sosnowy z pędów sosny-smaczny i bardzo zdrowy.
Natalia WasilenkoAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 39 g
156 kcal
IG: 0 / 0 / 100

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 D 20 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Zbieranie młodych pędów sosny do robienia dżemu lub miodu sosnowego jest konieczne wiosną, kiedy te pędy zaczęły rosnąć, ale nie są jeszcze pokryte młodymi igłami. Najlepiej zrobić to w młodym sosnie. W zależności od regionu pędy sosny zbiera się w maju – czerwcu. Nie powinieneś tylko odcinać pędów ze szczytów sosny. Pozwól drzewu normalnie rosnąć. Pędy są cięte na bocznych gałęziach. W ogóle nie trzeba przycinać wszystkich pędów, do których można dotrzeć.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wystarczy wziąć wierzchołki dwóch lub trzech bocznych gałęzi z każdej sosny. Wycinamy młode pędy z gruzu, usuwamy uwięzione igły. Przenosimy je do emaliowanej lub nierdzewnej patelni i napełniamy wodą. Wkładamy pojemnik do przygotowania miodu sosnowego na piec, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na małym ogniu przez około 20 minut. Wyjmij z pieca, przykryj pokrywką. I zostawiamy bulion na jeden dzień – nalegać.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Nasz wywar ma przyjemny sosnowy, żywiczny aromat i lekko gorzki smak. Po dniu filtrujemy go przez drobne sito lub gazę, dodajemy cukier i podpalamy. Po zagotowaniu zmniejsz ogrzewanie do małego i gotuj przez 30-40 minut. Aż do momentu, gdy miód sosnowy zacznie gęstnieć. Dodaj sok z cytryny lub kwas cytrynowy, aby nasz produkt kulinarny nie był później kandyzowany.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Okazało się, że nie jest to bardzo gęsty syrop o przyjemnym żółtym kolorze, przypominający prawdziwy miód. Ma bardzo przyjemny zapach sosny. Wlej miód sosnowy do czystego słoika i zwiń. Nie zapominajmy, że miód sosnowy jest przede wszystkim lekarstwem. Należy go spożywać z umiarem - jedna łyżka stołowa dla osoby dorosłej, jedna deser (lub dwie herbaty) - dla dziecka. Miód sosnowy stosuje się w leczeniu chorób oskrzelowo-płucnych, infekcji unoszących się w powietrzu, przeziębienia.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Jest również doskonałym środkiem zapobiegawczym, który pomaga uniknąć takich problemów zdrowotnych. Syrop z pędów sosny (miód sosnowy) jest gotowy! Zobacz wideo, aby uzyskać bardziej szczegółowy przepis na gotowanie. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cytryna - 16   kcal/100g
  • Skórka z cytryny - 47   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Szyszki sosnowe - 0   kcal/100g

Podobne przepisy