skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić pierogi z ziemniakami i smalcem? Najpierw przygotuj ciasto, będzie na wrzącej wodzie. Jak zrobić ciasto? Zagotuj wodę, wlej ją do miski, dodaj sól, wlej olej roślinny. Dodaj przesianą mąkę i zagnieść dość ciasne gładkie ciasto: najpierw wymieszaj łyżką, a następnie rękami, na stole posypanym mąką. Uformuj kulkę, zawiń w folię i odłóż na bok, aby odpocząć podczas gotowania nadzienia.
Krok 2:
Przygotuj nadzienie. Jak zrobić nadzienie? Dobrze umyj, obierz i zetrzyj ziemniaki na grubej tarce. Cebulę obrać i posiekać. Pokrój świeży smalec w drobną kostkę.
Krok 3:
Wymieszaj wszystkie składniki nadzienia w misce, sól do smaku. Zamiast czosnku w proszku możesz wziąć 3-4 ząbki świeżego czosnku i przepchnąć go przez prasę.
Krok 4:
Z ciasta uformuj kiełbasę i podziel nożem na małe, równe kawałki. Otrzymasz 20-30 sztuk, w zależności od wielkości pierogów. Posyp je mąką.
Krok 5:
Rozwałkuj kawałki ciasta na tortille za pomocą wałka do ciasta. Nałóż na nie niewielką ilość nadzienia. Uformuj pierogi w klasyczny sposób: złóż na pół, ściśnij krawędzie jak pierogi i przymocuj dwa końce kółkiem.
Krok 6:
W ten sposób uformuj pierogi z całego ciasta.
Krok 7:
Podpal garnek z dużą ilością wody. Gdy woda się zagotuje, Posol ją i ułóż pierwszą partię pierogów. Wymieszaj i gotuj na małym ogniu po wynurzeniu przez 5 minut. Możesz również dodać suche przyprawy (na przykład włoskie zioła) lub liść laurowy do wody.
Krok 8:
Wyjmij gotowe pierogi łyżką cedzakową na talerz i posmaruj masłem. Ugotuj następną partię. Lepiej gotować w małych partiach, aby pierogi swobodnie unosiły się na patelni, a następnie nie sklejają się i nie przyklejają do dna. Pierogi można również wrzucić do durszlaka i pozostawić do ostygnięcia, aby się nie sklejały.
niezwykłe pierogi z soczystym nadzieniem ziemniaczanym o smaku czosnku-wykonane po prostu z niedrogich produktów. Rozpieszczaj swoich krewnych tym daniem, za co bardzo Ci podziękują i poproszą o suplementy. Smacznego!
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!
warzywa korzeniowe najlepiej myć szczotką lub twardą gąbką pod bieżącą wodą.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Ziemniaki pieczone - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Tłuszcz wieprzowy - 871 kcal/100g
- Tłuszcz wieprzowy roztopiony - 947 kcal/100g
- Skwarki wieprzowe - 895 kcal/100g
- Smalec - 797 kcal/100g
- Szpik - 658 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Czosnek w proszku - 331 kcal/100g