kapusta kiszona w solance w słoiku na zimę

przygotowanie pysznej kiszonej kapusty jest bardzo proste! Dobry przepis na kiszenie kapusty. Okazuje się, że jest chrupiąca, kwaśna i lekko pikantna kapusta, która zachwyci Ciebie i całą twoją rodzinę w zimowe dni.
AlenushkaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 14 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 86 % 6 g
38 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 3 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj wszystkie składniki. Umyj marchewki i obierz. Usuń górne liście z kapusty.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Teraz drobno posiekaj kapustę. Bardzo wygodnie jest to zrobić za pomocą specjalnego urządzenia. Kroimy tyle kapusty, aby wystarczyło ubić w 2-litrowej butelce.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Zetrzyj marchewki na średniej tarce. Możesz to zrobić na płytkim, jeśli bardziej Ci się podoba.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Posiekaną kapustę przenosimy do miski lub rondla, w tym samym miejscu umieszczamy startą marchewkę. Wlać kminek i ziarna pieprzu. Wszystko to ściskamy i mieszamy rękami, lekko ściskając i dociskając. Następnie dodaj 1 łyżkę soli i ponownie zmiksuj, aby sok zaczął się wyróżniać.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Taka mieszanka powinna nam się udać. Przenosimy naszą kapustę z marchewką i przyprawami do słoika i dobrze ubijamy. Kapusta nie powinna znajdować się na samej górze.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Następnie bierzemy 0,5 l wody, dodajemy tam jeszcze 1 łyżkę. l sól i mieszaj, aż się rozpuści. Wlej tę solankę do słoika z kapustą. Woda powinna przykryć kapustę, ale nie powinna znajdować się na samej górze. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody, wlej trochę więcej. Następnie umieść plastikową pokrywkę o mniejszej średnicy w słoiku na kapuście i umieść na niej słoik z wodą, który posłuży jako ładunek do nacisku na kapustę. I umieść butelkę z kapustą w ciepłym miejscu.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Kapusta będzie fermentować przez około trzy dni. W ciągu dnia konieczne jest okresowe przebijanie kapusty drewnianym patyczkiem, aby wydostały się gazy, a kapusta nie stała się gorzka. Jeśli umieścisz kapustę na górze, włóż butelkę do jakiegoś pojemnika, ponieważ z czasem solanka wylewa się ze słoika. Po trzech dniach spróbuj jarmużu. Jeśli jest chrupiący i kwaśny, a Gaz nie jest jeszcze bardziej uwalniany, bąbelki nie idą od dołu, oznacza to, że kapusta jest gotowa.

gdy kapusta jest gotowa, można ją pakować w litrowe lub półlitrowe słoiki, zakręcić pokrywką i przechowywać w lodówce lub innym chłodnym miejscu.
jeśli nie lubisz smaku lub zapachu kminku, możesz go pominąć w kapuście.
podczas serwowania kapustę można jeść bezpośrednio w ten sposób lub zrobić z niej sałatkę, dodając zieloną lub cebulową cebulę i olej roślinny.
smacznego!

okres przydatności do spożycia kiszonej kapusty zależy bezpośrednio od temperatury otoczenia:
- w piwnicy i lodówce, pod warunkiem szczelności pojemnika i przestrzegania reżimu temperaturowego od 0 do +4 stopni, produkt pozostaje Zdatny do spożycia do 5-8 miesięcy;
- po zamrożeniu będzie przechowywany do roku (możesz przenieść gotową kiszoną kapustę do plastikowych torebek, szczelnie zamknąć, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na zamrożenie solanki i włożyć do zamrażarki);
- w temperaturze pokojowej produkt zepsuje się w ciągu 3 dni;
- w temperaturze +10 stopni kapusta pozostanie nie dłużej niż 10-15 dni.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Zielona kapusta - 46   kcal/100g
  • Zielona kapusta świeżo mrożona w opakowaniu - 45   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Kminek - 333   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Sól morska - 0   kcal/100g

Podobne przepisy