kapusta kiszona z grzybami na zimę

ze zwykłych potraw, pikantne i bardzo smaczne! Kapusta kiszona z grzybami na zimę-preparat, który jest fermentowany w zwykły sposób, a następnie mieszany z gotowanymi grzybami. Gotowanie jest szybkie i nie jest kłopotliwe. Możesz podawać taką kapustę z grzybami w postne dni lub jako przekąskę w zwykłe dni.
nanikiAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 25 % 1 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 75 % 3 g
15 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 3 D 10 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić kiszoną kapustę z grzybami na zimę? Przygotuj jedzenie. Grzyby są odpowiednie świeże lub mrożone, możesz wziąć zwykłe grzyby, możesz być leśny. Do kiszenia wybierz Młode, mocne grzyby, w tym przepisie używam gotowanych i mrożonych małych grzybów miodowych. Umyj warzywa i usuń górne liście z kapusty.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Przygotuj solankę. Jak zrobić solankę? Rozpuść sól w wodzie, na 1 litr wody musisz wziąć 100 g soli. Zrobiłem solankę o pojemności 0,5 litra. Następnie zagotuj solankę i ostudź.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Posiekaj białą kapustę. Będzie smaczniej, jeśli weźmiesz dojrzałą, soczystą, śnieżnobiałą główkę kapusty. Możesz go pokroić nożem lub specjalną tarką do rozdrabniania. Zanurz kapustę na 2-3 minuty w solance.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Następnie wrzuć kapustę na sito lub durszlak. Taka kapusta jest wygodna do robienia partiami — podczas gdy jedna zakładka jest solona, posiekaj następną.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Obierz i zetrzyj marchewki na grubej tarce. Do odcedzonej kapusty dodaj startą marchewkę, kminek i wymieszaj.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Pozostaw kapustę, jak zwykle podczas kiszenia, na 3-4 dni w temperaturze pokojowej. Okresowo przebijaj kapustę drewnianą igłą dziewiarską lub obracaj-w zależności od objętości. Jest to konieczne, aby uwolniony gaz uciekł, nadając kapuście gorycz.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Ułóż gotową kapustę warstwami w pojemniku do przechowywania. Wygodnie jest wziąć szerokie plastikowe wiadra o różnych rozmiarach. Lub szklane słoiki. Umieść kapustę razem z solanką, która powstała podczas kiszenia. Ubij go mocno.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Gotuj grzyby z wyprzedzeniem (ja też solę leśne przez 2-3 dni, grzyby można po prostu ugotować i pokroić w cienkie talerze). Połóż warstwę grzybów na kapuście.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Powtarzaj w ten sposób warstwy, aż pojemnik będzie pełny.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Kapustę kiszoną z grzybami nadziewaną szczelnie w słoiku lub wiadrze można wypełnić olejem słonecznikowym — otrzymasz gotową sałatkę. Możesz natychmiast użyć kapusty. Lepiej przechowywać w chłodnym miejscu. Smacznego!

jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.

okres przydatności do spożycia kiszonej kapusty zależy bezpośrednio od temperatury otoczenia:
- W piwnicy i lodówce, pod warunkiem szczelności pojemnika i przestrzegania reżimu temperaturowego od 0 do +4 stopni, produkt pozostaje Zdatny do spożycia do 5-8 miesięcy;
- zamrożony przechowuje do roku (możesz przenieść gotową kiszoną kapustę do plastikowych torebek, szczelnie zamknąć, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na zamrożenie solanki i włożyć do zamrażarki);
- w temperaturze pokojowej produkt zepsuje się w ciągu 3 dni;
- w temperaturze +10 stopni kapusta pozostanie nie dłużej niż 10-15 dni.

do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Grzyby leśne - 21   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Kminek - 333   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Kapusta biała - 28   kcal/100g
  • Kapusta biała gotowana - 21   kcal/100g

Podobne przepisy