skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić placki ziemniaczane z grzybami? Przygotuj jedzenie. Grzyby są szybsze i najwygodniejsze w użyciu jako grzyby. Ale ogólnie odpowiednie są wszelkie grzyby - zarówno leśne, jak i sklepowe.
Krok 2:
Przede wszystkim dobrze umyj i obierz ziemniaki. Pokrój go na małe kawałki i przykryj zimną, czystą wodą. Umieść patelnię z ziemniakami na małym ogniu, aby się ugotować.
Krok 3:
W międzyczasie zajmij się nadzieniem grzybowym. Najpierw obierz cebulę i pokrój w drobną kostkę.
Krok 4:
Wytrzyj Grzyby wilgotną gąbką, usuwając brud z czapek. To wystarczy, ponieważ pieczarki są dość czystymi grzybami. Jeśli zostaną umyte pod bieżącą wodą, wchłoną dużo wilgoci i staną się wodniste i bez smaku. Pokrój pieczarki w drobną kostkę.
Krok 5:
Woda, w której gotowane są ziemniaki, w międzyczasie się zagotuje. Dodaj sól, zmniejsz ogień i gotuj ziemniaki przez 20-30 minut, w zależności od ich ilości, odmiany i wielkości kawałków.
Krok 6:
W tym samym czasie rozgrzej olej roślinny na patelni i połóż na nim cebulę. Smaż na małym ogniu, aż będzie półprzezroczysty, około 5 minut. Następnie połóż grzyby na cebuli i wymieszaj. Dodaj sól. Smaż grzyby z cebulą, mieszając, około 10 minut, na złoty kolor.
Krok 7:
Tymczasem ziemniaki będą gotowe. Gotowość można określić ostrym nożem-łatwo przebije bulwy. Odcedź wodę z ziemniaków i zetrzyj je na puree, dodając masło.
Krok 8:
Następnie wlej mąkę do puree i ponownie zetrzyj. Ilość mąki może różnić się od podanej w przepisie, spójrz na konsystencję puree — nie powinna stać się zbyt ciasna. Dodaj do niego smażone grzyby z cebulą i dobrze wymieszaj. Pozwól puree lekko ostygnąć, a następnie wbij do niego jajko. I ponownie dobrze ugniataj.
Krok 9:
Z mielonych ziemniaków uformuj podłużne kotlety i zwiń je w bułkę tartą. Jeśli trudno je wyrzeźbić ze względu na lepkość mięsa mielonego, dodaj więcej mąki.
Krok 10:
Podgrzej patelnię, wlej do niej olej roślinny. Włóż panierowane kotlety do oleju. Mam 8 sztuk.
Krok 11:
Smaż je z obu stron na złoty kolor. Usuń gotowe kotlety, możesz je natychmiast położyć na ręczniku papierowym, wchłonie nadmiar tłuszczu.
Krok 12:
Podawaj kotlety na gorąco, są pyszne ze świeżymi warzywami i kwaśną śmietaną. Smacznego!
kup świeże pieczarki średniej wielkości, śnieżnobiałe bez plam, uszkodzeń, zapachu zgnilizny. W dotyku nie powinny być śliskie. Dokładnie opłucz grzyby z ziemi pod strumieniem ciepłej lub zimnej wody. Wytnij zepsute miejsca, jeśli takie istnieją. Nie jest konieczne czyszczenie miniaturowych grzybów o wielkości do 2 cm, wystarczy je dobrze umyć. Większe pieczarki zaleca się czyścić z folii.
pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.
wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal / 100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal / 100g
- Bułka tarta - 347 kcal/100g