skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Wlej suszone morele i rodzynki osobno do małych głębokich talerzy i zalej ciepłą wodą. Po upływie 5 minut spuść wodę i dobrze spłucz suszone morele z rodzynkami. Spowoduje to usunięcie ewentualnej ściółki, a woda pozostanie czystsza podczas gotowania kompotu.
Krok 2:
Wlej przygotowane umyte rodzynki i suszone morele do emaliowanej patelni o odpowiedniej objętości - można ją pokroić na mniejsze kawałki. Wlej granulowany cukier na wierzch. Jeśli lubisz napoje słodsze, ilość cukru można zwiększyć zgodnie z preferencjami smakowymi.
Krok 3:
Wlej czystą wodę o pojemności 3 litrów. Do jedzenia używam stopionej wody, którą najpierw zamrażam w zamrażarce, a następnie rozmrażam. W takiej wodzie cały osad pozostaje na dnie, szkodliwe zanieczyszczenia znikają.Umieść patelnię na średnim ogniu, przykryj ją pokrywką i poczekaj, aż woda się zagotuje.
Krok 4:
Następnie trzymamy patelnię na kuchence przez około 10-15 minut. W tym czasie kompot nabierze bogatego koloru i będzie gotowy do spożycia. Wyłącz ogień i pozwól kompotowi ostygnąć. Następnie można go wlać do szklanego słoika - w tym celu na szyjce słoika należy umieścić gazę, która zatrzyma wszystkie zanieczyszczenia. Przykryj pojemnik pokrywką i włóż kompot do lodówki. Schłodzony jest znacznie smaczniejszy.
kompot z suszonych moreli i rodzynek to napój witaminowy na każdą porę roku.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Suszone morele - 215 kcal/100g
- Uruk - 290 kcal/100g
- Brzoskwinie suszone - 254 kcal/100g
- Rodzynki - 280 kcal/100g
- Kiszmisz - 279 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g