pierogi z wieprzowiną i kurczakiem

najsmaczniejsze, naturalne, soczyste, dla całej rodziny! Pierogi z wieprzowiną i kurczakiem to kolejna wersja pysznego domowego dania, które uwielbiają wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci. Tutaj do wieprzowiny dodaje się mielonego kurczaka, dzięki czemu nadzienie jest mniej tłuste i zdrowsze.
LaliczAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 29 % 12 g
tłuszcze 20 % 8 g
węglowodany 51 % 21 g
200 kcal
IG: 5 / 0 / 95

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić pierogi z wieprzowiną i kurczakiem? Przygotuj niezbędne składniki. Weź mięso wieprzowe, z kurczaka — filet z dowolnej części. Lepiej, jeśli mięso jest schłodzone, wtedy nadzienie okaże się bardziej soczyste. Jeśli jest zamrożony, rozmroź go wcześniej, przenosząc go z zamrażarki na dolną półkę lodówki. Umyj i dobrze osusz mięso, a następnie pokrój na kawałki.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Przygotuj farsz do nadzienia. Jak zrobić mięso mielone? Najpierw przełóż filet z kurczaka przez maszynkę do mięsa z drobnym grillem. Wziąłem pierś, chociaż możesz wziąć dowolną jej część, najważniejsze jest to, że jest bez kości i chrząstki. Usuwam też skórę, ponieważ jest tłusta, ale możesz ją zostawić, jeśli chcesz.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Następnie przewiń wieprzowinę. Lepiej jest wziąć wieprzowinę niezbyt tłustą i najlepiej bez żył, aby nie złamać maszynki do mięsa.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Pomiń cebulę po wieprzowinie i dodaj do mielonej wieprzowiny i kurczaka. Łukasz, jeśli lubisz, możesz wziąć więcej, ale dla mnie to najlepsza opcja. Zamiast zwykłej cebuli możesz wziąć czerwoną lub białą cebulę.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej 50 mililitrów wody do miski z mięsem mielonym, dodaj sól i pieprz. Następnie dobrze wymieszaj. Jeśli czujesz, że mięso mielone jest bardzo gęste, dodaj trochę więcej wody, w przeciwnym razie nie będzie soczyste w gotowych pierogach. Włóż miskę mięsa mielonego do lodówki na 30 minut.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    W międzyczasie przygotuj ciasto. Jak zrobić ciasto? Wlej wodę do miski, najlepiej trochę ciepłą, dodaj jajko i sól. Mieszaj, aż będzie gładka, a sól się rozpuści.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Przesiej mąkę do miski z masą jajeczną, około dwóch trzecich całej masy, wlej olej roślinny i wymieszaj.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Podczas dodawania mąki zagnieść ciasto. Będzie trochę ciasno, ale to w porządku. Zawiń ciasto w folię i pozostaw w spokoju na stole na 25 minut. W tym czasie ciasto "odpocznie" i stanie się miękkie i elastyczne.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Posyp mąką powierzchnię stołu. Z ciasta odetnij kawałek i zwiń go w kulkę. Zwiń go w cienką warstwę, Wytnij koła. Można to zrobić za pomocą dowolnej okrągłej formy. Z braku takiego zrobiłem to zwykłym kieliszkiem. Im większa średnica koła, tym większe będą gotowe pierogi.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Rozłóż mięso mielone na krążkach ciasta.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Połącz przeciwległe końce koła ciasta i mocno je uformuj.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Teraz weź końce półfabrykatów i połącz pierścieniem. Ściśnij je mocno.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Czasami, aby przyspieszyć pierogi, używam specjalnej pierogi. Gotowe pierogi można zamrozić, układając je w workach w jednej warstwie.

  14. Krok 14:

    Krok 14.

    Jak gotować pierogi? Zagotuj dużą ilość wody w rondlu, dodaj sól. Wrzuć pierogi do wrzącej wody, wymieszaj, aby nie przykleiły się do dna. Możesz dodać liść laurowy. Po wynurzeniu gotuj pierogi przez około dziesięć minut.

  15. Krok 15:

    Krok 15.

    Podawaj pierogi z bulionem, w którym zostały ugotowane lub bez. Smacznego!

zazwyczaj pierogi są przygotowywane na przyszłość. Doskonale znoszą zamrażanie i zawsze będziesz mieć pod ręką szybki i satysfakcjonujący lunch lub kolację. Pierogi można nie tylko gotować, ale także smażyć lub piec w piekarniku. Do mielonego pierogów można dodać nie tylko cebulę i paprykę, ale także czosnek, suchą adżikę lub dowolną przyprawę według własnego gustu.
możesz podawać pierogi ze śmietaną, majonezem, ziołami lub masłem. Czasami podaje się je z sosem pomidorowym lub puree chrzanowym, a nawet octem winnym.

należy pamiętać, że jakość i smak gotowego dania w dużej mierze zależy od prawidłowego rozmrażania składników. Jak uniknąć błędów i wybrać najlepszy sposób, przeczytaj artykuł o rozmrażaniu.

jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.

przygotuj się na to, że mąka może wymagać więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Nie skupiaj się na ilości mąki, ale na pożądanej konsystencji ciasta. Aby uniknąć błędów, przeczytaj o mące i jej właściwościach!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Wieprzowina tłusta - 333   kcal/100g
  • Mięso wieprzowe - 357   kcal/100g
  • Wieprzowina-chuda pieczeń - 184   kcal/100g
  • Schab-kotlet z kością - 537   kcal/100g
  • Sznycel wieprzowy - 352   kcal/100g
  • Wieprzowina - ramię - 593   kcal/100g
  • Szynka dzika - 113   kcal/100g
  • Wieprzowina - 259   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Pierś z kurczaka (filet) - 113   kcal/100g

Podobne przepisy