naleśniki z kaszy jaglanej

najdelikatniejsze, miękkie i pyszne, na śniadanie dla całej rodziny! Naleśniki jaglane, przygotowane na bazie kaszy jaglanej i ciasta drożdżowego, są doskonałe w smaku. Przygotowanie ich jest dość proste, produkty będą wymagały najbardziej zwykłych produktów i nie zajmie to dużo czasu. Świetna opcja na niedzielny posiłek.
NinelAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 15 % 5 g
tłuszcze 12 % 4 g
węglowodany 73 % 24 g
142 kcal
IG: 4 / 0 / 96

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić naleśniki jaglane? Przygotuj jedzenie. Mleko nadaje się do dowolnej zawartości tłuszczu. Posortuj proso, usuwając śmieci i czerwone nieotwarte ziarna. Dobrze umyj jajko. Pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Przygotuj ciasto. Jak zrobić ciasto? Podgrzej mleko, aż będzie ciepłe, wlej je do miski. Wlej połowę cukru i suchych drożdży do mleka, wymieszaj. Następnie dodaj łyżkę mąki pszennej i za pomocą trzepaczki mieszaj masę, aż będzie gładka. Pozostaw ciasto na 15-20 minut, w tym czasie proso zostanie ugotowane. W tym czasie będzie musiał puchnąć i zwiększyć objętość.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ugotuj kaszę jaglaną. Jak gotować owsiankę? Kasza jaglana zalać gorącą wodą przez 2-3 minuty, a następnie spłukać pod kranem. To usunie gorzki smak charakterystyczny dla prosa. Następnie napełnij płatki wodą, dodaj sól i gotuj na kuchence na małym ogniu. Gotuj owsiankę, aż będzie gęsta, cały płyn powinien zostać wchłonięty przez płatki.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Zmiel gorącą owsiankę do uzyskania jednorodnej konsystencji za pomocą blendera zanurzeniowego.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Po 5-7 minutach, gdy owsianka trochę ostygnie, rozbij do niej surowe jajko. Możesz wymieszać go łyżką lub przebić masę blenderem, co będzie znacznie szybsze.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Przenieś kaszę jaglaną na głęboki talerz, dodaj trochę soli i pozostały cukier granulowany. Wlej ciasto do całkowitej masy i mieszaj, aż będzie gładkie.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Przesiej mąkę pszenną, a następnie dodaj do ciasta. Ważne jest, aby przesiać mąkę, aby nasycić ją tlenem. Następnie wypieki będą przewiewne i będą dobrze rosły podczas pieczenia.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Mieszaj ciasto, aż będzie gładkie, nie powinno pozostać grudek. Mąka może odejść od większej lub mniejszej ilości określonej w przepisie, patrz konsystencja ciasta. Powinien być jak rzadka śmietana, spłynąć z łyżki. Przykryj miskę ciasta ręcznikiem i umieść w ciepłym miejscu na 30 minut.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Rozgrzej patelnię, posmaruj ją olejem roślinnym. Za pomocą chochli wlej ciasto na środek i rozprowadzaj je okrężnymi ruchami na całej powierzchni patelni. Smażyć naleśniki z obu stron na złoty kolor. Wyreguluj ogień, aby naleśniki dość szybko się usmażyły, ale nie paliły się.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Ułóż gotowe naleśniki w stos na talerzu lub drewnianej desce. Ostudź je trochę i podawaj z dżemem, skondensowanym mlekiem i kwaśną śmietaną. Smacznego!

aby owsianka jaglana była smaczna, przeczytaj artykuł o zawiłościach wyboru i sekretach gotowania kaszy jaglanej.

płyn, w którym drożdże są hodowane, powinien być przyjemny w dotyku, nie wyższy niż 40 stopni. Dlaczego to ma znaczenie? W ciepłym środowisku drożdże są dobrze aktywowane, umierają w gorącym środowisku, aw zimnym po prostu nie działają. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, przetestuj drożdże przed zmieszaniem z resztą składników. Wlej trochę ciepłego mleka do miski, wymieszaj w niej drożdże. Przykryj miskę ręcznikiem kuchennym i umieść w ciepłym miejscu bez przeciągów na 10-15 minut. W tym czasie na powierzchni ciasta powinna pojawić się Piankowa Czapka drożdżowa. Jeśli tak się nie stanie, proces fermentacji się nie rozpoczął (drożdże są przeterminowane lub zepsute). W takim przypadku warto wziąć inne drożdże, w przeciwnym razie pieczenie nie zadziała.

ważne! niewłaściwie dobrana patelnia może zepsuć nawet najlepszy przepis. Przeczytaj wszystkie szczegóły, jak wybrać idealną patelnię do różnych potraw tutaj .

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mleko krowie całe - 68   kcal/100g
  • Mleko 3,5% tłuszczu - 64   kcal/100g
  • Mleko 3,2% tłuszczu - 60   kcal/100g
  • Mleko 1,5% tłuszczu - 47   kcal/100g
  • Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140   kcal/100g
  • Mleko 2,5% tłuszczu - 54   kcal/100g
  • Kasza jaglana - 335   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Mąka pszenna - 325   kcal/100g
  • Jajko kurze - 80   kcal/100g
  • Suche drożdże - 410   kcal/100g

Podobne przepisy