skład / składniki
metoda gotowania
Przygotuj składniki. Ilość owoców i cukru do przygotowania konfitury jest taka sama.
smak konfitury zależy również od odmiany moreli i stanu owoców. Morele do konfitury muszą być dobrze dojrzałe, soczyste i słodkie, aby wydzielały wystarczającą ilość pektyny potrzebnej do zagęszczenia konfitury.
morele dokładnie spłukujemy zimną wodą, należy je dokładnie umyć, ale ostrożnie, aby nie uszkodzić delikatnej skóry owoców. Następnie morele należy wysuszyć na ręczniku z nadmiaru wilgoci. Pokrój morele na połówki, usuń nasiona i pokrój miąższ na małe kawałki.
włóż pokrojone morele do emaliowanej patelni. Zasypiamy je cukrem, aby całkowicie zakrył owoce. Przykryj patelnię pokrywką i pozostaw w temperaturze pokojowej na noc.
morele uwolnią sok rano, a cukier praktycznie się rozpuści. Wymieszaj zawartość patelni drewnianą szpatułką. Stawiamy ją na ogniu. Doprowadź mieszaninę do wrzenia, zmniejsz ogień do minimum. I gotuj konfiturę przez 30 minut. Okresowo mieszamy konfiturę i usuwamy piankę utworzoną na powierzchni.
gdy kawałki moreli będą miękkie i ugniatane łopatką, wyłącz ogień. Gotowość konfitury można również sprawdzić w inny sposób. Na suchym talerzu należy upuścić kroplę konfitury z łyżki. Jeśli się nie rozprzestrzeni, oznacza to, że konfitura jest spawana.
układamy go w wysterylizowanych słoikach o małej objętości. Natychmiast zwiń pokrywki i pozostaw słoiki do ostygnięcia w ciepłym miejscu. Po schłodzeniu Usuń konfiturę do przechowywania w chłodnym miejscu.
pozostaje tylko pewnego pięknego zimowego dnia otworzyć słoik pachnącej, delikatnej i słodkiej konfitury morelowej i podać do stołu. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Morele - 46 kcal/100g
- Morele w puszkach - 50 kcal/100g