skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować kompot jabłkowy w trzylitrowym słoiku? Przede wszystkim przygotuj wszystko, czego potrzebujesz.
Krok 2:
Liczba jabłek i wody jest przybliżona i będzie zależeć od soczystości jabłek, a także od chęci zrobienia kompotu o różnym nasyceniu. Wybierz owoce, które nie są bardzo duże, średniej wielkości.
Krok 3:
Najpierw dokładnie umyj przygotowane jabłka i słoik.
Krok 4:
Napełnij słoik 1/2 jabłkami (wypełniłem trochę więcej niż połowę - zimą taki kompot można rozcieńczyć). Minimalna ilość moim zdaniem to 1/3 objętości puszki.
Krok 5:
Teraz zagotuj wodę i zalej słoik jabłek wrzącą wodą do góry. Pozostaw słoik jabłek do zaparzenia na noc.
Krok 6:
Następnego dnia poziom wody w słoiku zmniejszy się, ponieważ owoce wchłoną część wody (to, ile wchłoną, zależy tylko od soczystości lub suchości owoców). Wlej przegotowaną wodę aż do krawędzi.
Krok 7:
Teraz spuść płyn ze słoika na patelnię.
Krok 8:
Dodaj cukier do tego płynu i zagotuj syrop.
Krok 9:
Wlej jabłka wrzącym syropem i zwiń słoik żelazną pokrywką.
Krok 10:
Odwróć słoik do góry nogami, zawiń go w ciepły koc i pozostaw w tej formie, aż całkowicie ostygnie. Następnie wyjmij słoiki z kompotem w chłodne miejsce: piwnicę lub spiżarnię. Po około miesiącu kompot można otworzyć i wypić.
Krok 11:
Smacznego!
moi domownicy używają tylko niektórych rodzajów skrętów do jedzenia i najczęściej jest to coś słodkiego: dżem i różne kompoty, to ja je najczęściej zbieram.
kompot jabłkowy w trzylitrowym słoiku nie jest trudny do przygotowania, ale na pewno zadowoli zimą. Ponieważ zawsze mam wiele takich półfabrykatów, zdarza się, że w spiżarni brakuje miejsca na puszki. Mój hack życia: aby zaoszczędzić miejsce, wymyśliłem bardziej skoncentrowany kompot-napełniam słoik nie o jedną trzecią, jak w pierwotnej wersji, ale o połowę. Więc oszczędzam zbiory, a puszki z półfabrykatami są mniejsze. A kiedy przychodzi czas na otwarcie słoika z kompotem, po prostu rozcieńczam go trochę przegotowaną wodą, doprowadzając do pożądanego stężenia.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać obrabianemu przedmiotowi nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Jabłka - 47 kcal/100g
- Jabłka Suszone - 210 kcal/100g
- Mus jabłkowy w puszkach - 61 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g