dżem śliwki wiśniowej bez pestek na zimę

pachnący, przyjemny w smaku i delikatny dżem ze śliwki wiśniowej. Śliwka wiśniowa-słodko-kwaśne pachnące owoce, smakujące i podobne do śliwki, jedyne różnią się wielkością, śliwka wiśniowa jest mniejsza niż śliwka i miejsce wzrostu. Ze śliwki wiśniowej, takiej jak śliwka, możesz zrobić smakołyki. Z niego gotowane są dżemy, kompoty, galaretki, dżemy, używane do przygotowywania deserów i wypieków. Śliwka wiśniowa jest bogata w witaminy C i a, pektyny i kwasy organiczne.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 45 g
180 kcal
IG: 9 / 0 / 91

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Dżem z pestkami jest często gotowany ze śliwki wiśniowej, ponieważ są one dość trudne do usunięcia z owoców. Ale nie każdy lubi taki dżem z pestkami, a do pieczenia można go rzadziej używać. Dlatego jeśli trochę popracujesz nad wycięciem nasion, możesz zrobić doskonały dżem ze śliwki wiśniowej bez pestek. Dżem można gotować ze śliwki wiśniowej dowolnej odmiany i koloru: żółtej, czerwonej lub fioletowej, w zależności od smaku i dostępności.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Do dżemu musisz wziąć dobrze dojrzałą śliwkę wiśniową, aby gotowy produkt był pachnący i słodki. Niedojrzała śliwka wiśniowa jest bardzo kwaśna i bez odpowiedniego aromatu, a Dojrzała nadaje się tylko do robienia dżemu. Śliwka wiśniowa jest dokładnie moja, wielokrotnie zmieniając wodę, sortujemy, usuwamy zgniłe i zepsute owoce. Wrzuć śliwkę wiśniową do durszlaka, pozwól wodzie całkowicie spłynąć.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ostrożnie pokrój każdy owoc nożem i usuń kość. Śliwka wiśniowa jest przenoszona do emaliowanych naczyń i zasypiana cukrem. Przykryj naczynia ręcznikiem i pozostaw pojemnik ze śliwką wiśniową w temperaturze pokojowej na 5 godzin. W tym czasie cukier się rozpuści, a śliwka wiśniowa wypuści sok. Po określonym czasie wkładamy pojemnik ze śliwką wiśniową do ognia, doprowadzamy do wrzenia.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Usuń powstałą pianę z powierzchni dżemu łyżką cedzakową i gotuj przez 5 minut od momentu wrzenia, ciągle mieszając łyżką lub szpatułką, aby cukier nie przypalił się do dna naczyń. Następnie usuwamy naczynia z kęsem dżemu z ognia, ponownie zostawiamy na 5-6 godzin w temperaturze pokojowej, aby odpocząć. Po określonym czasie ponownie gotujemy dżem przez 5 minut. I tak powtarzamy procedurę jeszcze dwa razy.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    W międzyczasie przygotuj słoiki z dżemem. Lepiej jest wziąć małą objętość, umyć je roztworem sody. Sterylizujemy w jeden z wygodnych sposobów: w łaźni wodnej, w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Zagotuj pokrywki i wysusz. Napełniamy słoiki dżemem do wieszaków, zwijamy pokrywki. Pozwól dżemowi całkowicie ostygnąć w temperaturze pokojowej pod kocem.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Przechowuj dżem w zimnej spiżarni. Możesz natychmiast podać do stołu. Dżem ze śliwki wiśniowej jest doskonałym dodatkiem do śniadania lub bazą do deserów i wypieków. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Śliwka - 27   kcal/100g

Podobne przepisy