dżem ze śliwki wiśniowej

lubisz dżem? Przygotuj pyszną wersję alycheva! Dżem ze śliwki wiśniowej to pyszna i zdrowa słodycz. Możesz podawać z naleśnikami i naleśnikami, z takim dżemem otrzymasz doskonałą tartę lub ciasto. Oczywiście gotowanie wymaga sporo czasu, ale warto! Jeśli chodzi o cukier, oczywiście możesz dostosować jego ilość do smaku. Na przykład weź proporcję 1:1, ale zwykle weź więcej cukru do dżemu.
lasiAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 61 g
245 kcal
IG: 5 / 0 / 95

metoda gotowania

Czas gotowania: 12 h

1. Sortujemy śliwkę wiśniową: usuwamy zepsute i zgniłe jagody, usuwamy również łodygi i gałązki. A teraz mój. Możesz umyć pod bieżącą wodą, wkładając śliwkę wiśniową do durszlaka lub zalać jagody wodą, umyć rękami, spuścić wodę. Oczyszczenie śliwki wiśniowej z nasion jest dość problematyczne, więc na tym etapie zostawiamy jagody bez zmian.

2. Przenieś przygotowane jagody na patelnię, wlej trochę wody, Wyślij do ognia. Gotuj na średnim ogniu przez 5-10 minut od momentu wrzenia. Czas gotowania zależy bezpośrednio od gęstości jagód, im bardziej miękka jest śliwka wiśniowa, tym mniej czasu zajmie. Nadal musisz upewnić się, że wszystkie jagody gotują się równomiernie. Dlatego bez wychodzenia z pieca mieszamy śliwkę wiśniową, aby zanurzyć w wodzie te jagody, które się pojawiły.

3. Gdy jagody staną się przezroczyste, a po naciśnięciu natychmiast się zdeformują, możesz wyłączyć ogień. Przykryj patelnię pokrywką, pozostaw na 20 minut. Następnie rozłóż jagody na sicie, delikatnie wytrzyj. Cała miazga oddzieli się, a nasiona i skórki pozostaną na sicie. Musisz tylko działać ostrożnie, aby się nie poparzyć.

4. Wlej cukier do powstałej miazgi i wróć do ognia. Gotuj przez około 15 minut, tylko ogień powinien być słaby. Masa bulgocze i może poparzyć ręce, więc delikatnie wymieszaj. Następnie wyłącz ogień, pozwól mu ostygnąć, a następnie ponownie zagotuj. Zaleca się gotować co najmniej trzy razy, za każdym razem dżem zgęstnieje. Czwarty raz lepiej nie gotować, ponieważ kolor może zbyt ciemnieć, co nie jest pożądane.

5. Napełnij czyste sterylizowane słoiki dżemem, zwiń hermetycznie. Sterylizacji puszek nie można zignorować, od tego zależy okres przydatności do spożycia przysmaku. A dżem może być przechowywany w piwnicy nawet przez dwa lata!

miłej degustacji!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Śliwka - 27   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy