dżem z pigwy z pomarańczą

magazyn witamin i składników odżywczych - domowy dżem. Pyszny, pachnący i bardzo zdrowy dżem z pigwy z pomarańczą przypomni Ci o lecie w ponury zimowy wieczór. W końcu ma piękny bursztynowy kolor i wyraźny owocowy aromat.
Natalia WasilenkoAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 33 g
133 kcal
IG: 12 / 0 / 88

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 D 50 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj wszystkie składniki niezbędne do przygotowania dżemu. Waga pigwy jest wskazana wraz ze skórkami i rdzeniami.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Pigwę dokładnie umyj, obierz i usuń rdzeń. Zalej skórkę i rdzeń wodą, podpal i gotuj przez 20 minut. Podczas gotowania pigwy pokrój w kostkę lub plasterki.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ugotowane czyszczenie odcedzić, wlać posiekaną pigwę, wysłać do pieca i gotować przez 15 minut, po zagotowaniu spuścić płyn. Dodaj cukier do płynu i gotuj syrop po gotowaniu przez 5 minut. Wlej pigwę gorącym syropem, przykryj patelnię pokrywką i pozostaw na 12 godzin.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dobrze umyj pomarańczę i pokrój ją w drobną kostkę razem ze skórką. Wyślij pomarańczę wraz z sokiem do rondla z pigwą, zagotuj i gotuj na małym ogniu przez 30 minut. Wlej gorący dżem do czystych słoików i zwiń.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Pyszny, zdrowy i aromatyczny dżem z pigwy z pomarańczą jest gotowy! może być przechowywany zarówno w piwnicy, jak iw domu w spiżarni ten dżem jest doskonały. Smacznej zimy!

pigwa to doskonała roślina lecznicza stosowana w leczeniu kaszlu, normalizacji napięcia jelitowego, w celu podniesienia poziomu hemoglobiny. Ale pigwa jest bardzo rzadko spożywana tylko ze względu na jej cierpki i cierpki smak. Ale robi doskonałe słodkie preparaty na zimę. I bardzo ważne w tych półfabrykatach jest to, że pigwa, nawet przy długotrwałej obróbce cieplnej, zachowuje większość swoich użytecznych właściwości. Pomarańcze są prawdziwym magazynem witamin i minerałów. Zawierają witaminę C, B1, B6, B9 i witaminę A, a także wapń, żelazo, potas, miedź i magnez, dzięki czemu pomarańcze są przydatne dla naszego organizmu nie tylko jesienią i zimą, ale także przez cały rok. Dzięki wysokiej zawartości wapnia pomarańcze wzmacniają kości i zapobiegają rozwojowi miażdżycy. Zmniejszają powstawanie szkodliwego cholesterolu i zapobiegają tworzeniu się płytek cholesterolowych, zapobiegają zawałowi serca i pozytywnie wpływają na układ krążenia. Ponieważ pomarańcze promują równowagę potasu i sodu w organizmie, chronią nas przed wieloma innymi chorobami układu krążenia. Połączenie pigwy i pomarańczy jest bardzo zdrowe! Dżem z tych owoców służy do zwiększenia odporności i kompleksowego leczenia przeziębienia i grypy.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Pigwa - 40   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Pomarańcze - 36   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g

Podobne przepisy