skład / składniki
metoda gotowania
Jesień nagle przyszła, a nawet z przymrozkami. A na krzakach pomidorów pozostało jeszcze tyle zielonych pomidorów. Niektórym udało się nawet zarumienić, a potem złapał ich mróz. Szkoda do łez. I nie spożywasz jedzenia, a szkoda go wyrzucić. Prawdopodobnie w takich przypadkach wymyślili kulinarny przepis na kawior z pomidorów na zimę. Oczywiście, aby przygotować ten kawior, będziesz musiał kupić czerwone pomidory w sklepie, ale to nie jest straszne. Wszystko pójdzie na przyszłość.
umyj zielone pomidory, upiecz w piekarniku i schłodź. Następnie przekręć w maszynce do mięsa lub w robocie kuchennym. Obierz cebulę i pokrój w cienkie pierścienie. Cebulę smażymy w oleju roślinnym, a następnie mieszamy ze skręconymi pomidorami i ziele angielskie. Wszystko bardzo dobrze wymieszaj.
z dojrzałych pomidorów robimy sos. Pomidory najpierw gotujemy w emaliowanej patelni. Sok, który się pojawił, jest spuszczany, a resztę gotujemy do około jednej trzeciej pierwotnej objętości. Masę tę mielimy przez sito, aby oddzielić nasiona i skórę. Wymieszaj puree z pozostałym gotowanym sokiem i gotuj przez dwadzieścia minut, ciągle mieszając. Przed końcem gotowania wkładamy liść laurowy, pieprz, pietruszkę, sól i cukier.
przygotowaną masę z zielonych pomidorów układamy w słoikach, wypełniając dwie trzecie objętości. Następnie dodaj sos do góry. Przykryj pokrywkami i sterylizuj przez czterdzieści minut. Następnie przykręcamy pokrywki i schładzamy do góry nogami.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g