kotlety mielone z bochenkiem i mlekiem

cudownie pyszne kotlety! Gotowanie jest proste i łatwe! Kotlety z dodatkiem mleka i białego chleba lub bochenka, bardzo obfite, miękkie i rozpływające się w ustach. Takie kotlety są bardzo lubiane przez dorosłych i dzieci! Podawaj je z tłuczonymi ziemniakami, gotowaną kaszą gryczaną lub ryżem, a także z wszelkiego rodzaju sałatkami.
PerłaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 19 % 8 g
tłuszcze 67 % 29 g
węglowodany 14 % 6 g
316 kcal
IG: 33 / 67 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić pyszne i delikatne kotlety z bochenkiem? Przygotuj wszystkie niezbędne produkty. Możesz wziąć dowolne mięso mielone. W przepisie wykorzystano mieszane mięso mielone z wieprzowiny i wołowiny. Weź biały chleb, dobrze pasuje tu bagietka lub bochenek, a także kromki chleba tostowego.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej mleko do głębokiego kubka lub talerza, zanurz w nim kromki chleba. Pozostaw na trzy do pięciu minut, aby kawałki wchłonęły mleko i spuchły.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Wyślij mięso mielone do głębokiej miski, wbij jedno jajko kurze i dodaj drobno posiekaną cebulę.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Sól i pieprz do smaku. Na tym etapie możesz dodać czosnek w proszku i inne przyprawy do smaku do mięsa mielonego. Może to być suszona bazylia lub oregano, szczypta gałki muszkatołowej, chmiel-suneli, przyprawa do grilla i inne.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Dodaj zmiękczony chleb do masy mięsnej, wlej mleko do mięsa mielonego.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Wszystko dokładnie wymieszaj i pozostaw na chwilę do zaparzenia. Zwykle wystarczy 5-10 minut.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Na szerokim talerzu wsyp trochę bułki tartej. Za pomocą łyżki stołowej nabierz mięso mielone. Jeśli masz grube mięso mielone, uformuj kotlety rękami. Ponieważ wlewam mleko do mięsa, mięso mielone nie jest gęste, więc formuję kotlety łyżką.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wyślij mięso mielone do bułki tartej.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Posyp panierką ze wszystkich stron i uformuj placek.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Zrób to samo z resztą mięsa mielonego i bułką tartą.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Na patelni z grubym dnem rozgrzej olej roślinny. Zmniejsz ogień do umiarkowanie niskiego i umieść kotlety na patelni. Smażyć od 15 do 20 minut, aż złoty kolor będzie apetyczny, a kotlety będą w połowie ugotowane.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Następnie odwróć kotlety i smaż, aż będą całkowicie ugotowane, przez 15-20 minut. Nie przykrywam patelni pokrywką, kotlety są chrupiące na zewnątrz i bardzo miękkie w środku.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Gotowe! Podawaj na gorąco ze świeżymi warzywami lub sałatką.

kotlety są kochane i uwielbiane przez wielu i można je przygotować na rodzinny obiad lub podać na świątecznym stole. Najsmaczniejsze kotlety uzyskuje się z mięsa mielonego, przygotowanego własnymi rękami. Możesz mieszać dwa lub nawet trzy rodzaje mięsa.

jeśli gotujesz kotlety z mielonego kurczaka, zmniejsz ilość mleka lub w ogóle nie wlewaj go do mięsa mielonego, ponieważ samo mięso mielone z kurczaka jest miękkie i delikatne.

smacznego!

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).

jeśli używasz gotowych mieszanek przypraw, koniecznie przeczytaj kompozycję na opakowaniu. Często w takich mieszankach jest już sól, weź to pod uwagę, w przeciwnym razie ryzykujesz przesolenie naczynia.

do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron.

możesz w prosty sposób sprawdzić, czy olej rozgrzał się wystarczająco dobrze na patelni. Zanurz w nim drewnianą szpatułkę. Jeśli wokół niego zgromadzą się bąbelki, możesz rozpocząć proces smażenia.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Mleko krowie całe - 68   kcal/100g
  • Mleko 3,5% tłuszczu - 64   kcal/100g
  • Mleko 3,2% tłuszczu - 60   kcal/100g
  • Mleko 1,5% tłuszczu - 47   kcal/100g
  • Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140   kcal/100g
  • Mleko 2,5% tłuszczu - 54   kcal/100g
  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal / 100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Mieszane mięso mielone - 351   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Biały chleb - 266   kcal/100g
  • Bułka tarta - 347   kcal/100g

Podobne przepisy