kotlety z wątróbki drobiowej

takie kotlety przypadną do gustu wszystkim: zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Kotlety wątrobowe gotuję dość często, ale jakoś wcześniej nie robiłem tego z sezamem. I okazało się, że jest bardzo smaczne. Kotlety są soczyste, satysfakcjonujące, niezwykle aromatyczne i apetyczne. Przepis na codzienny stół. Koniecznie spróbuj!
MariaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 61 % 20 g
tłuszcze 24 % 8 g
węglowodany 15 % 5 g
170 kcal
IG: 40 / 0 / 60

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 40 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak wybrać odpowiednią wątróbkę drobiową? Lepiej kupić świeżą schłodzoną wątrobę. Po zamrożeniu trudno to rozważyć, ponieważ istnieje ryzyko zakupu nieświeżego produktu. Oznaką ponownego zamrożenia są różowawe kryształy lodu na powierzchni. Wysokiej jakości podroby mają brązowy kolor z bordowym odcieniem. Żółtawe, zielonkawe plamy, zbyt ciemny kolor-oznaka zepsucia. Zapach powinien być słodkawy, a nie kwaśny.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dobrze opłucz wątróbkę drobiową, Usuń folie i tłuszcz, osusz ręcznikami papierowymi. Pokrój na duże kawałki lub pozostaw bez zmian.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    W misce blendera włóż wątrobę, paprykę i sól.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dobrze ubij, aż będzie gładka. Jeśli nie masz blendera, przewiń przez maszynę do mięsa.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej sezam i mąkę do powstałej masy. Mąka może być potrzebna mniej lub bardziej, ponieważ jej właściwości są różne. Skoncentruj się na pożądanej konsystencji ciasta. Powinien być lepki, jak na naleśnikach.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Dobrze wymieszaj, aż będzie gładkie, aby nie było grudek.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Odstaw ciasto na około 5 minut, aby gluten uwolnił się z mąki. Dzięki temu kotlety lepiej zachowają swój kształt.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Na patelnię wlej trochę oleju roślinnego o wysokiej temperaturze dymienia. Dobrze podgrzej. Umieść okrągły pierścień do gotowania o średnicy 8-10 cm na powierzchni patelni, wlej do niego trochę (około 1-2 łyżki stołowe) ciasta wątrobowego. Jeśli nie masz pierścienia, po prostu wyłóż ciasto łyżką w kształcie placka. Poczekaj chwilę, aż masa stwardnieje i zdejmij pierścień.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Smaż kotlety na średnim ogniu jeszcze przez 1 minutę. Odwróć i smaż jeszcze 1 minutę. W ten sposób usmaż wszystkie inne kotlety. Podawaj na gorąco z sosem śmietanowym. Aby go przygotować, wymieszaj śmietanę i majonez w małych pojemnikach w równych proporcjach, dodaj 1-2 ząbki czosnku przepuszczone przez prasę, posiekany koperek. Wymieszaj, podawaj w osobnym sosie lub misce. Smacznego!

W razie potrzeby wątrobę można zmielić w blenderze z małą cebulą lub czerwoną cebulą.

z dodatkowych przypraw wystarczy 1-2 ząbki czosnku i posiekane zioła (bazylia, kolendra, natka pietruszki, koperek) przepuszczone przez prasę.

przygotuj się na to, że mąka może potrzebować trochę więcej lub mniej niż wskazano w przepisie. Musisz skupić się na tym, jakie ciasto powinno się okazać (gęste, miękkie, płynne itp.). Wiele przydatnych informacji na temat tego, dlaczego mąka nawet tej samej odmiany może mieć zupełnie inne właściwości, przeczytaj ten artykuł

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333   kcal/100g
  • Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364   kcal/100g
  • Mąka krupczatka - 348   kcal/100g
  • Mąka - 325   kcal/100g
  • Suszone całe nasiona sezamu - 563   kcal/100g
  • Nasiona sezamu łuskane - 582   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Papryka - 289   kcal/100g
  • Wątróbka drobiowa - 140   kcal/100g

Podobne przepisy