skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak usmażyć kotlety w bułce tartej? Przygotuj jedzenie. Aby przygotować kotlety, najlepiej wziąć mięso bez smalcu. Idealnym rozwiązaniem jest węglan. Ma dobre kształty do krojenia równych kotletów. Pokrój wieprzowinę na porcje o grubości 1,5-2 centymetrów.
Krok 2:
Przykryj kawałek mięsa folią spożywczą i dobrze ubij młotkiem do gotowania z obu stron. Folia jest niezbędna, aby krawędzie kawałka nie zostały podarte, a spray z mięsa nie rozlał się po kuchni.
Krok 3:
Przygotuj dwa talerze. W jednym z nich rozbij jajka, a w drugim posyp bułką tartą.
Krok 4:
Dodaj sól i przyprawy do jajek. Wstrząśnij trochę trzepaczką lub widelcem.
Krok 5:
Zanurz każdy kawałek ubitego mięsa najpierw w jajku, a następnie zawiń w bułkę tartą.
Krok 6:
Rozgrzej patelnię na dużym ogniu i wlej trochę oleju roślinnego. Możesz w prosty sposób sprawdzić, czy olej rozgrzał się wystarczająco dobrze na patelni. Zanurz w nim drewnianą szpatułkę. Jeśli wokół niego zgromadzą się bąbelki, możesz rozpocząć proces smażenia. Połóż na nim panierowane kotlety. Smaż je na dużym ogniu przez minutę z każdej strony. Przy takim smażeniu panierka natychmiast chwyci skórkę, a sok mięsny pozostanie w środku.
Krok 7:
Następnie zmniejsz ogień i gotuj przez kolejne 4-5 minut z każdej strony, aby mięso miało czas na ugotowanie w środku. Nie musisz przykrywać pokrywką. Takie kotlety są interesujące właśnie dlatego, że tworzą chrupiącą skórkę na zewnątrz. A pod pokrywą nie będzie. Ułóż gotowe kotlety na talerzach i podawaj. Smacznego!
kotlety można gotować i po prostu siekać mięso i smażyć. Ale nadal polecam zrobić to w panierce. Sok mięsny jest zamknięty w środku, a mięso jest dobrze nasycone samym sokiem. Plusem jest również to, że w panierce mięso nie rozpryskuje gorącego tłuszczu podczas smażenia.
takie kotlety same w sobie są pyszne. Ale można je uzupełnić dowolnym dodatkiem i pysznym sosem. Ale moim zdaniem najlepszym dodatkiem do mięsa są świeże lub gotowane na parze warzywa. Możesz nawet po prostu zrobić sałatkę warzywną. Będzie nie tylko smaczny, ale także zdrowy!
pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.
do smażenia używaj oleju o wysokiej temperaturze dymienia! Wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze.
nierafinowane oleje, z rzadkimi wyjątkami, mają niski punkt dymienia. Zawierają wiele niefiltrowanych cząstek organicznych, które szybko zaczynają się palić.
rafinowane oleje są bardziej odporne na ciepło, a ich punkt dymienia jest wyższy. Jeśli zamierzasz gotować w piekarniku, na patelni lub grillu, upewnij się, że używasz oleju o wysokim punkcie dymienia. Najczęstsze oleje o wysokim punkcie dymienia: rafinowane odmiany słonecznika, oliwy i winogron.
oprócz wieprzowiny w tym naczyniu można użyć dowolnego innego mięsa. Pamiętaj, że czas gotowania, a także smak i kaloryczność potrawy ulegną zmianie. Na przykład wołowina gotuje się dłużej niż wieprzowina, podczas gdy filet z kurczaka lub indyk jest mniejszy.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Wieprzowina tłusta - 333 kcal/100g
- Mięso wieprzowe - 357 kcal/100g
- Wieprzowina-chuda pieczeń - 184 kcal/100g
- Schab-kotlet z kością - 537 kcal/100g
- Sznycel wieprzowy - 352 kcal/100g
- Wieprzowina - ramię - 593 kcal/100g
- Szynka dzika - 113 kcal/100g
- Wieprzowina - 259 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Bułka tarta - 347 kcal/100g