skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj składniki na kawior grzybowy. Masło należy przetworzyć na półfabrykaty w ciągu kilku godzin od zebrania grzybów, aby się nie zepsuły.
Krok 2:
Umyj grzyby, Wytnij zgniłe obszary czapek i nóg, Usuń robaki i duże suche grzyby, usuń film z czapki grzybów. Kawior może być wykonany z czapek i nóg grzybów.
Krok 3:
Aby usunąć specyficzną goryczkę z grzybów, grzyby należy gotować w osolonej wodzie przez 20 minut od momentu wrzenia. Ponadto wszystkie ukryte owady wyjdą z grzybów. Wrzuć grzyby do durszlaka, pozwól wodzie całkowicie spłynąć z grzybów, a masło nieco ostygnie.
Krok 4:
Aby kawior z masła okazał się szczególnie smaczny i pachnący, do jego przygotowania można użyć innych produktów, na przykład warzyw: pomidorów, papryki, marchwi, cebuli, czosnku. Niektóre gospodynie domowe dodają śmietanę, orzechy włoskie, sos sojowy. Bardziej podoba mi się kawior grzybowy z marchewką i cebulą. Te warzywa doskonale harmonizują z grzybami. Umyj marchewki, obierz i zetrzyj.
Krok 5:
Obierz cebulę i drobno posiekaj nożem.
Krok 6:
Grzyby są mielone za pomocą maszynki do mięsa, kombajnu lub blendera do konsystencji podobnej do kawioru.
Krok 7:
Wlej olej roślinny na patelnię z grubym dnem lub do rondla. Rozgrzewamy go. Smażyć cebulę i marchewkę na rozgrzanym oleju do lekkiego rumienia.
Krok 8:
Masa grzybowa jest wysyłana na patelnię z smażeniem warzyw. W razie potrzeby wlej olej roślinny, grzyby z warzywami należy dusić, a nie smażyć. Dodaj sól i czarny pieprz. W razie potrzeby możesz dodać posiekany czosnek. Zmniejsz ogień do minimum i gotuj kawior, ciągle mieszając, przez 30 minut.
Krok 9:
Następnie układamy kawior w uprzednio umytych i wysterylizowanych słoikach. Umieszczamy słoiki w rondlu z wodą, aby woda dotarła do wieszaków słoików. Pokrywamy słoiki pokrywkami. Na dnie garnka należy położyć szmatkę, aby słoiki nie pękły w wyniku kontaktu z dnem garnka. Sterylizujemy słoiki z kawiorem grzybowym przez około pół godziny. Wlej jedną łyżkę oleju roślinnego do każdego słoika. Zamykamy słoiki pokrywkami.
Krok 10:
Pozwól obrabianemu przedmiotowi ostygnąć w temperaturze pokojowej i przechowuj w chłodnym miejscu. I możesz natychmiast podać go jako pastę do chleba. Zimą taki kawior można wykorzystać do gotowania zup, gorących i wypieków. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Maślanka - 23 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g