skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować dżem z agarem agarowym? Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz. Lepiej jest wziąć świeże wiśnie. Umyj go wstępnie pod bieżącą wodą i usuń nasiona. Używam mrożonych wiśni, które zostały wcześniej rozmrożone. Weź pod uwagę, że Agar-agar może mieć różną siłę żelowania! Aby uzyskać idealny efekt, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu konkretnego agaru. Składniki są wskazane z niewielkim marginesem do gotowania.
Krok 2:
Przenieś wiśnie do rondla o grubych ściankach i dodaj cukier. Na małym ogniu, ciągle mieszając, zagotuj jagody. Gotuj wiśnie przez 20 minut, od czasu do czasu mieszając, aby cukier całkowicie się rozpuścił. Jeśli utworzy się zbyt duża ilość piany, należy ją usunąć łyżką cedzakową lub łyżką.
Krok 3:
W tym czasie przygotujemy puszki. Należy je najpierw umyć. Będę miał tylko jeden słoik o pojemności 0,5 l. więc wlej centymetr przefiltrowanej wody do słoików i podgrzewaj w kuchence mikrofalowej przez 3 minuty. Woda powinna się zagotować. Dlatego słoiki są uważane za sterylizowane. Wystarczy zalać pokrywki wrzącą wodą i pozostawić do momentu, w którym będą potrzebne.
Krok 4:
Rozcieńczyć agar-agar w ciepłej wodzie, mieszać do uzyskania gładkości.
Krok 5:
Mieszając dżem, wlej wodę z agarem do rondla. I gotuj przez kolejne 3 minuty. Wizualnie nic się nie zmieni, ponieważ agar zacznie działać nieco później.
Krok 6:
Wlej gorący dżem do słoików i zakorkuj pokrywkami. Po odwróceniu do góry nogami owinąć słoiki ciepłym kocem, aż całkowicie ostygną. Następnie dżem można przechowywać.
gdybyśmy chcieli uzyskać gęstszą konsystencję dżemu bez dodawania agaru, musielibyśmy długo gotować mieszaninę, aż do samodzielnego zagęszczenia. Cechą agar-agar jest to, że (dodany w odpowiedniej ilości, zagęszcza płynny syrop VI schni w kilka minut.
smacznego!
pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.
przed dodaniem agaru zwróć uwagę na jego oznaczenie. Liczby na opakowaniu, na przykład 600, 900 lub 1200, wskazują siłę (elastyczność) otrzymanego żelu. Im wyższa ta liczba, tym gęstsza będzie galaretka.
zawsze należy pamiętać, że proporcje agaru-agaru wskazane w przepisie są względne, ponieważ na wynik wpływa nie tylko siła żelu (liczby na opakowaniu), ale także jakość agaru-agaru, a także ilość cukru i kwasu w naczyniu. Aby nie popełnić błędu i uzyskać pożądany wynik, zaleca się wykonanie testu.
aby to zrobić, weź 1 łyżkę gotowego, ale jeszcze nie schłodzonego naczynia i włóż do zamrażarki na 1 minutę. Jeśli galaretka ma pożądaną konsystencję, proporcje są prawidłowo przestrzegane. W przeciwnym razie konieczne jest zagęszczenie lub, przeciwnie, rozcieńczenie naczynia.
Otwarta torba z agarem agarowym może być przechowywana wystarczająco długo, ale przed użyciem należy ją sprawdzić, ponieważ z powodu ekspozycji na światło słoneczne i powietrze agar może stracić swoje właściwości żelujące.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Wiśnia kwaśna - 52 kcal/100g
- Wiśnia słodka - 64 kcal/100g
- Wiśnia suszona - 292 kcal/100g
- Wiśnia konserwowa - 61 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Agar-agar - 301 kcal/100g