skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Aby zrobić domowy gulasz, potrzebujesz miąższu gęsi bez skóry i kości. Pokrój mięso na małe porcje.
Krok 2:
Przenieś mięso do miski, dodaj sól i zmielony czarny pieprz. Dokładnie wymieszaj, przykryj folią spożywczą i pozostaw do marynowania w lodówce na godzinę.
Krok 3:
Umyj i osusz słoiki. Nie ma potrzeby ich dodatkowo sterylizować. W końcu mięso według tego przepisu układa się na surowo. Na dnie każdego słoika umieść ziarna pieprzu i liść laurowy. Jeśli gotujesz w pół litra, tak jak ja, włóż trzy ziarna pieprzu i jeden mały liść laurowy.
Krok 4:
Następnie musisz włożyć mięso gęsi do słoików, wypełniając je w dwóch trzecich całkowitej objętości. Rozłóż mięso szczelnie, kawałek po kawałku, aby między nimi nie było dużych pustek.
Krok 5:
Złóż folię spożywczą na pół i uformuj kwadrat nieco większy niż szyjka słoika. Przykryj słoiki na górze. Dociśnij folię do puszki.
Krok 6:
Umieść słoiki na blasze do pieczenia. Radzę wstępnie wyłożyć go folią. Umieść blachę do pieczenia w zimnym piekarniku. A następnie włącz ją o 150 stopni. Czas gaszenia wynosi dwie godziny. Po tym czasie zwiększ temperaturę do 180 stopni i piecz gulasz przez kolejną godzinę. Następnie słoiki powinny stać w piekarniku przez kolejne pół godziny. A potem można je już zwinąć w zwykły sposób (jeśli gotujesz gulasz na zimę) i całkowicie ostudzić.
radzę umieścić przyprawy na dnie słoika. Wygodniej będzie je usunąć przed podaniem.
ważne jest, aby umieścić słoiki w zimnym piekarniku i dopiero wtedy je włączyć. Gulasz powinien powoli się nagrzewać.
jeśli nie usuniesz całej skóry z mięsa i nie usuniesz
nadmiar tłuszczu, a następnie na powierzchni gulaszu tworzy się całkiem przyzwoita warstwa stopionego tłuszczu. Po ostygnięciu stwardnieje. Podobnie jak w wielu puszkach ze zwykłą wołowiną lub gulaszem wieprzowym. Podczas serwowania należy go ostrożnie usunąć łyżką.
gulasz z gęsiego mięsa jest delikatny i dosłownie rozpływa się w ustach. Osiąga się to poprzez długie marnowanie gęsi we własnym soku.
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Gęsi tłuszcz - 930 kcal/100g
- Gęś kategorii i - 238 kcal/100g
- Gęś II kategorii - 317 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g