skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
We wrzącej wodzie rozpuszcza się 0,5 łyżeczki.sól. Przesiej mąkę przez sito do pojemnika. W środku robimy zagłębienie i wlewamy do niego soloną wrzącą wodę, trochę oleju roślinnego(15 gr.). Najpierw zagniatamy ciasto drewnianą szpatułką, a następnie nadal zagniatamy ciasto rękami. Gdy ciasto zbierze się w jedną bryłę, połóż je na powierzchni roboczej i kontynuuj ugniatanie przez kolejne 7 minut. Następnie włóż ciasto do plastikowej torby i pozostaw na 30 minut.
Krok 2:
Teraz przygotuj nadzienie grzybowe. Moje pieczarki, usuwając ciemne miejsca. Pieczarki kroimy grubo. Kształt krojenia nie jest ważny, ponieważ zostaną one później przepuszczone przez maszynę do mięsa. Połóż pokrojone grzyby na patelni, dodaj trochę oleju roślinnego i smaż je na średnim ogniu, aż płyn całkowicie odparuje i stanie się rumiany.
Krok 3:
Obierz cebulę i pokrój w półpierścienie. Bierzemy czystą patelnię i kładziemy na niej posiekaną cebulę, dodajemy trochę oleju roślinnego i smażymy na złoty kolor.
Krok 4:
Następnie łączymy cebulę i grzyby, przepuszczamy je przez maszynę do mięsa lub siekamy za pomocą procesora żywności (po wypróbowaniu 2 opcji zdałem sobie sprawę, że druga opcja jest znacznie lepsza niż pierwsza. Jest o wiele smaczniejszy niż pojedyncza masa mielona), dodaj sól, dobrze wymieszaj. Nadzienie do pierogów jest gotowe.
Krok 5:
Wracamy do testu. Bierzemy kawałek ciasta (resztę zostawiamy w torbie) i zwijamy go w cienką warstwę o grubości 2 mm.za pomocą specjalnego kształtu lub szklanki wycinamy kółka. Na każdym kółku umieść 1 łyżeczkę na środku.nadzienie.
Krok 6:
Podwajamy każde kółko, ściskamy ciasto na obwodzie, a następnie łączymy końce razem, aby zrobić pierogi. Tę procedurę wykonujemy ze wszystkimi pierogami.
Krok 7:
Już uformowane pierogi układamy na desce posypanej mąką. Deska z pierogami jest wysyłana do zamrażarki, a po chwili, gdy są już schłodzone i nie przyklejają się do siebie, przenosimy pierogi do torby i wysyłamy je ponownie do zamrażarki.
Krok 8:
Pierogi gotujemy w osolonej wodzie doprowadzonej do wrzenia. Po wypłynięciu na powierzchnię gotujemy je dosłownie przez kilka minut, po czym układamy je na talerzach. W razie potrzeby posmaruj je niewielką ilością oleju roślinnego i posyp posiekaną zieloną cebulą.
porady:
1) jeśli ciasto wyschło, jego krawędzie można nasmarować wodą dla lepszej przyczepności, a dopiero potem przykleić pierogi.
2)pieczarki i cebulę smażymy osobno. Jeśli usmażysz je razem, cebula w tym przypadku nie karmelizuje się, ale dusi się w soku, który uwalniają pieczarki. W rezultacie grzyb będzie po prostu ugotowany i nie będzie smaczny.
3)smażyć grzyby, aż ciecz całkowicie odparuje. Jeśli płyn pozostanie, następnie nadzienie stanie się mokre, a ciasto będzie namoczone podczas modelowania.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Sos sojowy - 51 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Cebula zielona - 19 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g