klasyczna sałatka Cezar z łososiem

oryginalny, niezwykły, pyszny, święto każdego dnia! Klasyczna sałatka Cezar z łososiem to jedna z opcji najmodniejszego dania do tej pory. Dodatek czerwonej ryby sprawia, że jest nie tylko bardziej sycący, ale także zdrowszy. Sos sałatkowy przygotujemy samodzielnie, jest znacznie smaczniejszy niż gotowy.
AnnaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 34 % 11 g
tłuszcze 63 % 20 g
węglowodany 3 % 1 g
213 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 15 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić klasyczną sałatkę Cezar z łososiem? Przygotuj składniki. Ryba będzie potrzebować czerwonej małosolnej. Możesz kupić gotowy lub samodzielnie go posolić. Wziąłem jajka przepiórcze, możesz wziąć zwykłe, po prostu pokrój je na mniejsze. Pomidory lepiej pasują do wiśni, małych. Możesz wziąć dowolną sałatkę liściastą.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zrobienie grzanek sałatkowych. Jak zrobić grzanki? Pokrój chleb w drobną kostkę. Weź lepszy biały chleb. Podsmaż je na patelni na małym ogniu, dodając posiekany czosnek i sól, aż będą lekko chrupiące. Możesz dodać trochę oleju podczas smażenia, ale uwielbiam grzanki bez oleju.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    W naczyniu sałatkowym umieść dobrze umyte i wysuszone liście sałaty. Lepiej nie kroić sałatki, ale rozerwać ją rękami. Od kontaktu z metalem sałata szybciej się utlenia i traci swój kształt. Wziąłem mieszankę sałatkową, góra lodowa jest dobra, a najbardziej poprawny Cezar jest przygotowywany z sałatką Romano.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wyjmij czerwoną rybę (mam gotową) z opakowania i pokrój na średnie kawałki. Dodaj rybę do talerza do sałatki.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Ugotuj jajka przepiórcze. Aby to zrobić, włóż je do zimnej wody, zagotuj i gotuj przez 5 minut. Następnie napełnij je zimną wodą, ostudź i wyczyść. Pokrój każde jajko na dwie części i dodaj do sałatki.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Umyj pomidory koktajlowe, osusz i pokrój na ćwiartki. Umieść je na talerzu z sałatką.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Dodaj smażone kromki chleba do sałatki.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Posyp całą sałatkę startym parmezanem i już przed podaniem dodaj sos "Cezar".

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Przygotuj produkty do przygotowania sosu "Cezar". Weź łagodną musztardę, mam francuską. Oliwa z oliwek lub dowolny olej roślinny. Zamiast rzadkiego sosu Worcester używam octu balsamicznego.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Jak zrobić sos? Zanurz jajko we wrzącej wodzie na minutę, po czym wyjmij je, rozbij skorupkę i wlej zawartość do pojemnika blendera. Dodaj zmiażdżony czosnek, musztardę, ocet lub sos Worcester, sok z cytryny, a następnie zmiksuj wszystko do uzyskania gładkości za pomocą blendera zanurzeniowego. Wlej olej cienkim strumieniem. Ubij sos sałatkowy Cezar przez kolejną minutę. Konsystencja powinna być jak śmietana.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Sos możesz kupić gotowy, możesz zrobić autentyczny, używając wszystkich niezbędnych składników bez ich zastępowania, lub możesz zrobić lekką wersję, używając na przykład jogurtu naturalnego. Wszystkie opcje są odpowiednie, wybierz według smaku i możliwości. Wlej Cezar z powstałym sosem i natychmiast podawaj, aby krakersy nie zmiękły. Smacznego!

sałatka nie została nazwana imieniem Gajusza Juliusza Cezara, ale imieniem osoby najczęściej nazywanej autorem tego dania, amerykańskiego kucharza włoskiego pochodzenia Cezara Cardiniego, który w latach 20-40 XX wieku posiadał kilka restauracji w mieście Tijuana, położonym na terytorium Meksyku. Według legendy sałatka została wynaleziona przez Cardini 4 lipca 1924 r. (w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych), kiedy w kuchni prawie nic nie zostało, a goście domagali się jedzenia. W 1953 roku Sałatka Cezar została uznana przez Towarzystwo Epikurejskie w Paryżu za najlepszy przepis, który pojawił się w Ameryce w ciągu ostatnich 50 lat. (Wikipedia)

pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.

pomidory wybierz soczyste, ale gęste. Miękkie owoce nie zachowują dobrze kształtu, podczas krojenia i gotowania rozprzestrzeniają się w bezkształtną masę i psują wygląd potrawy.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Łosoś na parze - 197   kcal/100g
  • Łosoś gotowany - 189   kcal/100g
  • Łosoś świeży - 140   kcal/100g
  • Musztarda jadalnia - 417   kcal/100g
  • Musztarda - 417   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Jajko przepiórcze - 168   kcal/100g
  • Sok z cytryny - 16   kcal/100g
  • Oliwa z oliwek - 913   kcal/100g
  • Parmezan ser 45% tłuszczu - 389   kcal/100g
  • Jajko kurze - 80   kcal/100g
  • Pieprz - 26   kcal/100g
  • Pomidory koktajlowe - 15   kcal/100g
  • Biały chleb - 266   kcal/100g
  • Ocet balsamiczny - 88   kcal/100g
  • Liście sałaty - 12   kcal/100g

Podobne przepisy