skład / składniki
metoda gotowania
Oto przyszła zima, jak zawsze – niespodziewanie ... ręce same znajdują jedzenie, które im dalej, tym bardziej chce się – ciało, w poszukiwaniu ciepła, szuka kalorii. I znajduje, zwłaszcza jeśli latem udało Ci się zrobić puste miejsca z cukinii na zimę, inne warzywa. Osobiście uwielbiam gotować z bakłażana, osobno-z cukinii. I kiedyś próbowałem ugotować kawior według czyjegoś przepisu kulinarnego. Podobało mi się! Wszystkim-zarówno domownikom, jak i gościom, przyjaciołom, którzy czasami przychodzą do mnie specjalnie – na degustację, jak mówią. I nie skąpię. Staram się konserwować nawet więcej – aby wystarczyło na ich udział.
więc usuń łodygi z cukinii i bakłażana, upiecz je na małym ogniu w piekarniku, a następnie ostudź. Miąższ jest bardzo drobno posiekany. Cebulę kroimy i spasserujemy na oleju roślinnym (wolę brać olej do tych celów na rynku – od babć jest pachnący i smaczny). A teraz kolej na pomidory-zalej je wrzącą wodą, usuń z nich, gdy tylko ostygną, skórkę i zapisz je w oleju roślinnym. Następnie wymieszaj wszystko i gotuj na wolnym ogniu, aż będzie gotowy.
kawior gotowy? Doprawmy go startym czosnkiem solą i octem. Nie dokręcaj – natychmiast przenieś do przygotowanych słoików i przekręć. Możesz wysterylizować, jeśli nie lubisz dodawać octu do gotowego kawioru.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Cukinia - 23 kcal/100g
- Bakłażany - 24 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g