omlet na parze w powolnej kuchence

zdrowy i pyszny omlet spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Zdrowy i pyszny omlet gotowany na parze w powolnej kuchence spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Danie dietetyczne-całkiem odpowiednie dla dzieci i dietetycznych potraw! Przygotowanie wszystkiego jest bardzo proste i szybkie!
Natalia CybulskaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 47 % 9 g
tłuszcze 42 % 8 g
węglowodany 11 % 2 g
121 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj wszystkie potrzebne produkty. Weź duże jajka, najlepiej domowe, w skrajnych przypadkach co. Takie jajka są nie tylko duże, ale mają również jasne pomarańczowe żółtko, dzięki czemu omlet będzie miał piękny kolor. Przed użyciem sprawdź jajka pod kątem świeżości. Jest to bardzo proste: włóż jajka do wody o temperaturze pokojowej: jeśli jajko tonie , jest świeże, ale jeśli się unosi, lepiej nie używać jajka, ponieważ nie jest to pierwsza świeżość.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Dobrze umyj jajka - na skorupce gromadzi się wiele bakterii i należy je zmyć. W głębokiej misce ubij jajka.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Wymieszaj jajka widelcem.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Wlej mleko. Mleko powinno być naturalne, o zawartości tłuszczu około 3%. Aby uzyskać bardziej satysfakcjonującą opcję, możesz wziąć śmietanę o zawartości tłuszczu około 10%. Tradycyjnie uważa się, że na 1 jajko pobiera się ilość mleka, która jest umieszczona w połowie skorupy tego samego jajka.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Dodaj trochę soli i ubij wszystko widelcem. Również na tym etapie możesz dodać więcej dodatków do mieszanki omletów. Z suchych dodatków może to być czosnek w proszku, suszony koperek, mielona papryka lub papryka. Może to być również posiekane świeże zioła, zielona cebula, kawałki pomidora lub boczku.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Aby ugotować omlet na parze w powolnej kuchence, potrzebujesz formy lub foremek. Mogą to być formy silikonowe lub ceramiczne. Mam jedną dużą ceramiczną formę. Wlej mieszankę jajeczną do formy.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Umieść formę na ruszcie do gotowania na parze w powolnej kuchence.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Napełnij miskę multicookera wodą, przybliżoną objętością około 300 ml.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Zainstaluj kratkę z kształtem. Gotuj w powolnej kuchence w trybie parowym. Z reguły ten tryb ma już ustawiony czas gotowania na 10 minut. Ale kierujesz się wielkością swojego kształtu, w którym gotujesz omlet. Jeśli są to małe formy silikonowe, wystarczy 10 minut. Jeśli masz dużą formę, czas można zwiększyć do 20 minut.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Taki omlet jest bardzo smaczny i zdrowy. Nadaje się również do żywności dla niemowląt. Smacznego!

pamiętaj, że czas i tryb gotowania w przepisie są podane w przybliżeniu. Wszystkie multicookery działają inaczej, a nawet te same modele tego samego producenta mogą mieć swoje własne cechy. Zanim zaczniesz gotować nowe danie dla Ciebie w powolnej kuchence, dokładnie przestudiuj instrukcje, a następnie w praktyce spróbuj najpierw ugotować znane Ci potrawy, a następnie nowe, wybierając tryb i czas indywidualnie dla własnej techniki. 

pamiętaj, aby umyć jajka przed użyciem, ponieważ nawet pozornie czysta skorupa może zawierać szkodliwe bakterie. Najlepiej używać detergentów do żywności i pędzla.

skąd wiesz, czy jajko jest świeże? Rozbij go do osobnego pojemnika. Przede wszystkim nie powinno być nieprzyjemnego zapachu. Białko świeżych jaj będzie czyste i czyste. Żółtko nie powinno się rozprzestrzeniać i będzie błyszczące, wypukłe, jednolite.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Mleko krowie całe - 68   kcal/100g
  • Mleko 3,5% tłuszczu - 64   kcal/100g
  • Mleko 3,2% tłuszczu - 60   kcal/100g
  • Mleko 1,5% tłuszczu - 47   kcal/100g
  • Skoncentrowane mleko 7,5% tłuszczu - 140   kcal/100g
  • Mleko 2,5% tłuszczu - 54   kcal/100g
  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g

Podobne przepisy