skład / składniki
metoda gotowania
zróbmy kiszoną kapustę z grzybami, według mojego pysznego przepisu kulinarnego. Aby to zrobić, usuń kikuty z kapusty, dokładnie umyj i posiekaj kapustę w paski. Obierz marchewki i zmiel je na grubej tarce, usuń rdzeń z jabłek i pokrój w małe plasterki, umyj grzyby i pokrój w poprzek.
następnie wszystkie te składniki wkładamy kolejno do niezbyt dużej drewnianej beczki, najpierw kapusty, potem marchewki, ponownie kapusty, potem jabłek, a więc na przemian z kapustą jabłka, grzyby i marchewki. Na samej górze kładziemy całe liście kapusty, wlewamy ciepłą solankę, ubijamy kapustę, a na wierzchu kładziemy Drewniany okrąg i ładunek. Konieczne jest sprawdzanie ilości solanki co godzinę, musi ona koniecznie pokrywać kapustę. Solenie warzyw zajmie co najmniej jeden dzień. Ale radzę spróbować kapusty, aby zrozumieć intensywność solenia, czy Ci odpowiada, czy nie. Trzymam ją w ten sposób przez około dwa lub trzy dni.
następnie myjemy szklane słoiki i pokrywki i wkładamy do podwójnego kotła do sterylizacji, gotową kapustę przenosimy do wysterylizowanych szklanych słoików, przykrywamy pokrywkami i zamykamy. Takie solenie można podawać z dowolnym jedzeniem, gęstszą konsystencją, a także z gorącymi napojami w postaci przekąski. Smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Grzyby leśne - 21 kcal/100g
- Jabłka - 47 kcal/100g
- Jabłka Suszone - 210 kcal/100g
- Mus jabłkowy w puszkach - 61 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Kapusta biała - 28 kcal/100g
- Kapusta biała gotowana - 21 kcal/100g