marmolada z dżemu

przygotuj pyszną ucztę dla rodziny i przyjaciół! Marmolada z dżemu z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Deser nie zawiera szkodliwych substancji, co oznacza, że można go bezpiecznie traktować nawet dzieci. Dżem jest odpowiedni zarówno owocowy, jak i jagodowy. Rodzaj dżemu można wybrać według własnego gustu i pragnienia. Lepiej jest wziąć sprawdzoną i wysokiej jakości żelatynę, aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek. Gotowa marmolada jest bardzo łatwa do usunięcia z formy. Do podania można go pokroić w małe kostki lub wyciąć figurki za pomocą foremek do ciastek.
SwietłanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 19 % 6 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 81 % 26 g
123 kcal
IG: 0 / 0 / 100

metoda gotowania

czas gotowania: 4 h

jeśli spodziewają się gości lub po prostu chcesz zadowolić bliskich domową ucztą, możesz przygotować marmoladę jako smakołyk. Ugotujemy go z dżemu. Jakiego? Możesz wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi. A sam proces gotowania wcale nie jest skomplikowany. Więc zacznijmy:

1. Wlej żelatynę do małego pojemnika. Następnie napełnij go ciepłą wodą (wystarczy wlać 100 ml płynu), pozostaw do spęcznienia.

2. W rondelku (lub w rondlu) rozprowadzamy dżem, po czym wlewamy do niego wodę (200 ml), mieszamy. Wysyłamy patelnię do ognia, doprowadzamy jej zawartość do wrzenia.

3. Gdy masa się zagotuje, włóż do niej spuchniętą żelatynę. Mieszamy masę, aż żelatyna całkowicie się rozpuści, po czym trzymamy wszystko razem przez kilka minut (dosłownie jedną lub dwie) i wyjmujemy patelnię z pieca.

4. Dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny do powstałej masy, a następnie użyj blendera zanurzeniowego, aby przekształcić go w jednorodne puree.

5. Przefiltruj puree przez sito lub gazę. Ten etap jest potrzebny, aby upewnić się, że nie ma grudek. Jest to ważne, aby uzyskać marmoladę o delikatnej i jednorodnej konsystencji, a także pięknie wyglądającą. Po przefiltrowaniu wlej masę do formy i pozwól przyszłej marmoladzie ostygnąć do temperatury pokojowej.

6. Wysyłamy formę do lodówki do zestalenia na około trzy godziny. Możesz trzymać dłużej, na przykład gotować marmoladę wieczorem i pozostawić w lodówce do rana.

7. Przed podaniem pokrój marmoladę na kawałki, posyp je cukrem.

Poczęstuj się! Miłego picia herbaty!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Żelatyna - 355   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Sok z cytryny - 16   kcal/100g
  • Dżem dowolny - 271   kcal/100g

Podobne przepisy