skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić gulasz z indyka? Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Oprócz uda i piersi możesz użyć innych części tuszu do rzęs. Całkowita waga indyka z kośćmi powinna wynosić co najmniej 1,4 kg.smalec służy do tego, aby gulasz był bardziej soczysty.
Krok 2:
Przygotuj puszki o łącznej pojemności 1,5-2 litrów. Dobrze umyj i wysterylizuj słoiki. Robię to w następujący sposób. Ostrożnie wlej wrzącą wodę na dno słoika cienkim strumieniem, około jednej czwartej objętości. Aby słoik nie pękł, nie można dostać wody na jego ściany. Następnie przykrywam pokrywką i odstawiam na 10 minut. Po spuszczeniu wody można użyć słoika.
Krok 3:
Dobrze opłucz indyka i smalec pod bieżącą wodą, usuń wszystkie kości. Pokrój indyka niezbyt drobno - na kawałki o wymiarach około 2x2 cm, wręcz przeciwnie, pokrój smalec tak mały, jak to możliwe. Więc gotuje się szybciej, a potem nie będzie odczuwalny.
Krok 4:
Dodaj zmielony pieprz i sól do posiekanego mięsa. Wszystko dokładnie wymieszaj.
Krok 5:
Umieść liście laurowe i 3 ziarna pieprzu na dnie wysterylizowanych słoików. Następnie ułóż indyka ze smalcem, lekko ubijając. Nie trzeba układać pokrywy do samej pokrywy, aby podczas gotowania nie unosiła się, a woda nie dostała się do słoików. Mam 3 puszki.
Krok 6:
Przykryj słoiki pokrywkami. Umieść je na patelni, na dnie której połóż ręcznik złożony w kilku warstwach. Napełnij puszki zimną wodą do wieszaków. Gotuj gulasz przez 5 godzin po ugotowaniu. Ogień powinien być taki, aby woda gotowała się cicho.
Krok 7:
Po zwinięciu słoików połóż je na pokrywkach i zawiń w coś ciepłego. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia w temperaturze pokojowej, około jednego dnia. Następnie przechowuj w piwnicy lub innym chłodnym miejscu.
pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli o słabsze stężenie niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie sól nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a obrabiany przedmiot zostanie zepsuty.
gotowy gulasz może być spożywany jako samodzielne danie, a także używany jako składniki do przekąsek lub gorących dań drugich.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Tłuszcz wieprzowy - 871 kcal/100g
- Tłuszcz wieprzowy roztopiony - 947 kcal/100g
- Skwarki wieprzowe - 895 kcal/100g
- Smalec - 797 kcal/100g
- Szpik - 658 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Udo indyka - 144 kcal/100g
- Pierś z indyka - 84 kcal/100g