skład / składniki
metoda gotowania
aby przygotować bulion, pokrój kurczaka na kawałki, dokładnie umyj. Możesz użyć dowolnych części kurczaka. Umieść kurczaka w rondlu o odpowiedniej objętości, zalej zimną wodą i podpal. Gotuj, usuwając powstałą pianę. Zmniejszamy ogień. Obierz cebulę, umyj i zanurz w bulionie wraz z ziarnami pieprzu. Gotuj na średnim ogniu, aż kurczak będzie ugotowany, około 50 minut.
w międzyczasie zajmijmy się przygotowaniem ciasta na makaron. Ubij jajko solą, dodaj stopniowo przesianą mąkę. Zagniatamy bardzo strome ciasto. Ugniatamy go rękami do jednorodnej struktury, w razie potrzeby dodając mąkę. Zawiń ciasto w folię, pozwól "odpocząć" przez 20 minut. W tym czasie ciasto stanie się bardziej miękkie i elastyczne. Usuń folię, ponownie ugniataj ciasto. Rozwałkuj ciasto. Możesz lekko posmarować ciasto olejem roślinnym, aby ułatwić walcowanie. Rozwałkuj ciasto tak cienko, jak to możliwe. Zwiniętą warstwę pozostawiamy do wyschnięcia. Pokrój warstwę na paski o szerokości 5-6 cm, złóż je jeden na drugim i przekręć w ciasną rolkę. Ostrym nożem pokrój rolkę w poprzek na wąskie paski. Wycinam paski bardzo wąskie, w razie potrzeby można je ciąć szerzej. Rozsyp pokrojony makaron na stole i pozwól mu trochę wyschnąć.
obierz marchewki i cebulę, umyj. Ponieważ w naszej zupie jest niewiele składników, stosując ogólną zasadę, zmniejszamy cięcie warzyw. Pokrój marchewki w cienkie paski, cebulę w cienkie półpierścienie lub małe kostki. Podsmaż warzywa na patelni z dodatkiem oleju roślinnego, od czasu do czasu mieszając. Doprowadź warzywa do miękkości i złotego koloru.
wracamy do bulionu. Wyjmujemy gotowego kurczaka, usuwamy cebulę i filtrujemy bulion. Ponownie podpalamy patelnię z bulionem i gotujemy. Kurczaka wybieramy z kości, kroimy na kawałki. Wrzuć smażone warzywa, kawałki kurczaka do wrzącego bulionu, wymieszaj, gotuj na małym ogniu przez 2-3 minuty. Następnie opuść makaron, wymieszaj, gotuj przez 3-5 minut. Sól zupę do smaku, dodaj ulubione przyprawy i przyprawy. Gotuj na minimalnym ogniu przez 7-10 minut i wyjmij z pieca.
gotową zupę pozostawiamy pod przykryciem przez 15-20 minut. W tym czasie zupa zostanie zaparzona, "dojrzeje", nabierze wyraźnego aromatu i przyjemnej gęstej konsystencji.
umyj warzywa, osusz i drobno posiekaj.
podawaj zupę z makaronem na gorąco, posypaną posiekanymi ziołami.
smacznego!
zupa jest zawsze uważana za głowę stołu. Pierwsze danie zawiera wiele składników odżywczych, poprawia trawienie, jest łatwo wchłaniane przez organizm i pozwala szybko zaspokoić głód.
aby zupa była smaczna i udana, musisz wziąć pod uwagę kilka niuansów:
- zupa udaje się tym lepiej, im mniej jest gotowana. Najlepiej gotować zupę nie więcej niż 6-10 porcji na raz;
- podczas gotowania zupy musisz stale ją obserwować, nie pozwól jej się zagotować. Im wolniej i spokojniej gotuje się zupa, tym lepiej smakuje.
wkładamy ilość makaronu w zależności od preferencji smakowych. Ktoś lubi zupę grubszą, a ktoś gorętszy. Z otrzymanej ilości makaronu została mi niewielka garść. Zupa okazała się średnią konsystencją, niezbyt gęstą i nie płynną.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Kurczak kategorii i - 238 kcal/100g
- Kurczak II kategorii - 159 kcal/100g
- Kurczak, miąższ bez skóry - 241 kcal/100g
- Kurczaki - 140 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Gotowana marchewka - 25 kcal/100g
- Koperek - 38 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Przyprawy suche - 240 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g