galaretka Grochowa

obfite i pożywne danie dla całej rodziny! Galaretka grochowa to stare danie kuchni rosyjskiej. W smaku bardzo przypomina ulubioną zupę grochową wszystkich, ale galaretka ma bardziej jednorodną strukturę i gęstą konsystencję. Może być podawany na stole jako niezależne danie lub jako dodatek do głównego. Jest niesamowicie pyszny!
AnkdashAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 33 % 7 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 67 % 14 g
87 kcal
IG: 0 / 100 / 0

metoda gotowania

czas gotowania: 2 h 30 min

groszek na galaretkę według tego dość prostego przepisu najlepiej nadaje się żółty i posiekany. Taki groszek najłatwiej zmielić na mąkę, aby w przyszłości uzyskać smaczne i satysfakcjonujące danie o jednolitej strukturze.

przede wszystkim groszek należy posortować z wszelkich obcych zanieczyszczeń. Następnie spłucz kilka razy pod bieżącą wodą i spuść wodę przez sito. Wysusz fasolę.

na suchej patelni z nieprzywierającą powłoką osusz groszek, smażąc go lekko na minimalnym ogniu.

wlej suszony groszek do miski robota kuchennego i zmiel na masę o drobnej strukturze. Możesz do tego użyć młynka do kawy, ale w tym przypadku będziesz musiał to zrobić za pomocą kilku wejść.

następnie wlej zmielony groszek do rondla i zalej czystą wodą pitną. Należy wziąć pod uwagę, że mąka grochowa nie miesza się dobrze z wodą, gromadząc się w małe grudki. Dlatego najlepiej wlać trochę wody i mieszać łyżką, aż będzie gładka.Jeśli groszek nie zostanie dokładnie wymieszany, następnie galaretka może uzyskać grudki i ciemne plamy.

następnie umieść garnek na małym ogniu, zagotuj zawartość i gotuj na minimalnej mocy, aż zgęstnieje. Jednocześnie podczas całego gotowania galaretki należy ją mieszać łyżką lub szpatułką, aby uniknąć tworzenia się grudek lub przypalania kawałków masy grochowej do dna patelni.

pod koniec gotowania spróbuj galaretki dla smaku i konsystencji. Sól według własnych upodobań i wymieszaj. Wyłącz ogień i pozostaw do ostygnięcia.

po całkowitym ostygnięciu galaretki grochowej wlej ją do porcjowanych foremek lub Przenieś do wygodnego naczynia, a po całkowitym zestaleniu pokrój w duże kostki lub romby.

możesz podawać taką galaretkę grochową na ciepło lub wstępnie schłodzić ją w lodówce. Na wierzchu można go posmarować olejem słonecznikowym i posypać smażoną cebulą lub grzybami. Lub udekoruj, jak chcesz według własnego gustu.

smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Sól - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Groszek żółty - 303   kcal/100g

Podobne przepisy