lezginsky chinkal Slim

szczegółowy przepis na pachnącą, pyszną i satysfakcjonującą chinkal! Jesteśmy lezginami, głównie gotujemy ten chinkal z wołowiny na kościach, możesz z kurczakiem lub jagnięciną. We wszystkich wariantach okazuje się smaczne, mięso wybiera się według własnego uznania. Chciałbym również zauważyć, że przepis jest oryginalny.
HannaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 38 % 6 g
tłuszcze 13 % 2 g
węglowodany 50 % 8 g
73 kcal
IG: 0 / 0 / 100

metoda gotowania

czas gotowania: 2 h 15 min

koniecznie wypróbuj ten wariant chinkala! Zapach będzie w całym domu, aromat bulionu mięsnego w przedziale z zapachem sosu pomidorowo-czosnkowego i zwiększa apetyt!

w trakcie gotowania udzielę porad, a na koniec powiem kilka sztuczek i opcji szybkiego gotowania.

Krok 1. Gotujemy mięso, aż będzie całkowicie ugotowane. Gotuje się przez około 2 godziny, a czas gotowania zależy od twardości mięsa.
na początku wlej 3 litry wody do rondla, a po godzinie kolejne 2 litry. Konieczne jest posolenie bulionu mięsnego na 20-25 minut przed końcem gotowania, gdy mięso nie jest jeszcze całkowicie ugotowane. Odbywa się to, aby mięso nie stało się twarde. Do smaku można dodać szczyptę pieprzu i 3 liście laurowe, szczególnie dobrze komponują się z kurczakiem.

Krok 2. Przygotuj sos pomidorowy. Aby to zrobić, podgrzej patelnię, wlej 30 ml oleju roślinnego (około 2 łyżki stołowe), podgrzej, a następnie dodaj 50 gramów koncentratu pomidorowego (2 łyżki stołowe). Smażyć, aż zacznie pachnieć, a pasta prawie ciemnieje. Po dodaniu bulionu około 250 ml (1 szklanka), wymieszaj. Dodaj trochę bulionu, aby sos nie był zbyt płynny. Gotuj sos przez 2-3 minuty i wlej do miski. Dodaj do niego 5 ząbków czosnku i szczyptę soli. Przepuszczamy czosnek przez prasę do czosnku, jeśli go nie ma, możesz go zetrzeć na drobnej tarce lub drobno posiekać nożem.

Krok 3. Zagnieść ciasto na 30-40 minut, aż mięso będzie gotowe. Aby to zrobić, dodaj 1 jajko i 1 łyżkę soli bez zjeżdżalni do mąki, przyda się około 400-430 ml wody, ugniataj, aż będzie gładka. Ciasto powinno być strome.
przykryj ręcznikiem kuchennym i pozostaw na 5-10 minut. Jeśli nie przykryjesz, na cieście utworzy się film i pozostaw go na kilka minut, aby ciasto było łatwiejsze do rozwałkowania.

Krok 4. Podziel ciasto na 2 części, uformuj części ciasta w 2 kulki. Jedna piłka jest przykryta i usunięta, a druga jest ułożona na powierzchni roboczej i pozostawiona na kilka minut.
ważne! Musisz posypać deskę wystarczającą ilością mąki, aby ciasto się nie przykleiło.
ciasto rozwałkowujemy cienko, grubość wynosi około 1 mm, a średnica wynosiła 68 cm, a następnie kroimy nożem w kwadraty, to znaczy najpierw rysujemy pionowe linie na arkuszu ciasta, a następnie poziome. Oto nasze chinkaliny)!

Krok 5. Gdy mięso jest ugotowane, wyjmujemy łyżką cedzakową na talerz. Bulion najlepiej przecedzić przez drobny sitko. Robię to, aby w końcu chinkal okazał się czystszy, w przeciwnym razie na białym tle wszelkiego rodzaju małe pozostałości wyglądają bardzo nieporządnie. Jeśli nie ma Sitka, możesz wlać bulion do głębokiej miski. Po 2-3 minutach ostrożnie wlej bulion z powrotem do rondla, aby nic zbędnego nie spadło z dna miski.

Krok 6. Aby ugotować chinkalin, w garnku powinna być wystarczająca ilość wody, aby nie przykleiły się do dna. Jeśli większość wody się zagotuje, dodaj kolejny 1 litr wody.
smakujemy bulion, dodajemy sól według uznania. Przykryj pokrywką i poczekaj, aż bulion się zagotuje. Po ugotowaniu dodaj posiekane chinkaliny i pamiętaj, aby wymieszać, aby się nie skleiły, a następnie zamknij pokrywkę i poczekaj, aż znów się zagotuje, wymieszaj. Gotuj przez 3-5 minut. Osobiście gotuję przez 3 minuty, ponieważ nie lubię, gdy chinkaliny gotują się i stają się miękkie, a niektórzy wręcz przeciwnie. Dlatego podczas gotowania wyjmujemy kilka sztuk i próbujemy. Chinkaliny należy szybko usunąć łyżką cedzakową ,aby nie zmiękły.

Krok 7. Podawaj natychmiast po ugotowaniu z sosem pomidorowo-czosnkowym, kawałkiem mięsa i bulionem w misce.
do smaku możesz dodać trochę masła. Smacznego!

bonusy:

1. Opcja sosu dla tych, którzy nie lubią czosnku lub problemy z przewodem pokarmowym nie pozwalają na jego użycie. Nie dodajemy czosnku do sosu pomidorowego, ale przygotowujemy dwa sosy. W jednej misce smażona pasta pomidorowa z dodatkiem bulionu i soli, a w drugim bulionie ze szczyptą soli i czosnku. Odbywa się to, aby reszta rodziny mogła spróbować tego dania z sosem czosnkowym.
2. Zagniatamy ciasto licząc na kilka porcji więcej. Gotowe kwadraty ciasta pozostawiamy do wyschnięcia, po czym wkładamy do torby i przechowujemy w kuchni w szafce. Następnym razem możesz je ugotować, jeśli nie obliczyłeś ciasta i okazało się, że jest mało chinkal lub nagle przyszli goście. Chcę zauważyć, że suszone chinkaliny będą gotowane przez kilka minut dłużej.
3. Możesz również zrobić z nich chinkal z mięsem mielonym i jajkiem. Aby to zrobić, na patelni najpierw ugotuj mięso mielone z niewielką ilością wody, a następnie usmaż z dodatkiem jajka i drobno posiekanej cebuli. Chinkaliny gotujemy w osolonej wodzie.

przepis na chinkal z mięsem mielonym wkrótce dodam do siebie).

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Tłuszcz wołowy roztopiony - 871   kcal/100g
  • Wołowina tłusta - 171   kcal/100g
  • Wołowina chuda - 158   kcal/100g
  • Wołowina-mostek - 217   kcal/100g
  • Wołowina-kajdany - 380   kcal/100g
  • Wołowina-chuda pieczeń - 200   kcal/100g
  • Wołowina - łopatka - 137   kcal/100g
  • Wołowina - żeberka - 233   kcal/100g
  • Wołowina-szynka - 104   kcal/100g
  • Wołowina - ogon - 184   kcal/100g
  • Szynka gotowana - 269   kcal/100g
  • Peklowana wołowina - 216   kcal/100g
  • Jajko kurze - 157   kcal/100g
  • Białko jaja - 45   kcal/100g
  • Proszek jajeczny - 542   kcal/100g
  • Żółtko - 352   kcal/100g
  • Jajko strusia - 118   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Pasta pomidorowa - 28   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Mąka pszenna - 325   kcal/100g
  • Bulion mięsny - 34   kcal/100g

Podobne przepisy