skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić cukinię na zimę? Przygotuj jedzenie. Cóż, jeśli weźmiesz cukinię w różnych kolorach: żółtym, zielonym, połączenie takich warzyw w słoiku sprawi, że przedmiot będzie jaśniejszy i ciekawszy. Ale użycie cukinii tego samego koloru nie wpłynie na smak. Zestaw przypraw i przypraw można dostosować do własnych upodobań.
Krok 2:
Przygotowanie odbywa się dość szybko, więc przygotuj słoiki z cukinią z wyprzedzeniem. Umyj Pojemnik roztworem sody i sterylizuj w jeden z wygodnych sposobów. Lubię sterylizację w piekarniku, ta sprawdzona metoda jeszcze mnie nie zawiodła - w krótkim czasie znaczna liczba puszek jest gotowa do zwijania. Przeczytaj o tym, jak to zrobić i wiele innych wskazówek dotyczących półfabrykatów na końcu przepisu.
Krok 3:
Cukinię dokładnie umyj i osusz. Odetnij końcówki warzyw po obu stronach. Cukinia nie jest konieczna do obierania, mają delikatną skórkę i nie ma rdzenia z nasionami jako takimi. Cukinię pokrój w kółka o grubości nie większej niż jeden centymetr.
Krok 4:
Posiekaną cukinię szczelnie włożyć do sterylnych słoików. Między warstwami umieść kilka gałązek pietruszki, ziarna pieprzu i goździków, liść laurowy. W razie potrzeby możesz dodać kilka ząbków czosnku dla smaku.
Krok 5:
Przygotuj marynatę. Jak zrobić marynatę? Wlej przefiltrowaną wodę do rondla. Dodaj cukier, sól, podpal, wymieszaj, aby luźne składniki całkowicie się rozpuściły. Niech marynata się zagotuje, wlej ocet stołowy. Natychmiast wyłącz ogrzewanie.
Krok 6:
Zalej wrzącą marynatą cukinię w słoikach, tak aby marynata całkowicie zakryła warzywa i dotarła do ramion słoików. Natychmiast zwiń słoiki sterylnymi pokrywkami. Pozostaw obrabiany przedmiot do ostygnięcia" pod futrem " do góry nogami, w temperaturze pokojowej. Marynowaną cukinię przechowuj do zimy w chłodnym miejscu: w lodówce lub w piwnicy. Smacznego!
jak obliczyć liczbę puszek, dlaczego puszki eksplodują i jak tego uniknąć, a także sekrety i hacki życia, przeczytaj artykuł o przygotowaniach na zimę.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Goździk - 323 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pietruszka - 45 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet stołowy - 11 kcal/100g
- Cukinia - 16 kcal/100g