skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak zrobić sos pomidorowy na zimę? Przygotuj jedzenie. Dokładnie umyj pomidory, osusz je ręcznikiem. Użyj noża, aby usunąć wszystkie zepsute (jeśli są). Pokrój pomidory na średniej wielkości kawałki, usuwając białe, twarde żyły. Przełóż kawałki pomidorów przez maszynę do mięsa.
Krok 2:
Obierz cebulę, a następnie, podobnie jak pomidory, pokrój nożem na średniej wielkości kawałki. Przełóż cebulę przez maszynę do mięsa bezpośrednio do pojemnika na pomidory. Ostrożnie przenieś powstałą masę pomidorowo-cebulową na patelnię.
Krok 3:
Dodaj liść laurowy, pączek goździków i czarne ziarna pieprzu, aby po duszeniu przyprawy te w pełni oddały swój aromat i smak sosowi pomidorowemu. Umieść patelnię z zawartością na ogniu. Doprowadź sos do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień. Gotuj przez 1 godzinę, aby pomidory i cebula zmiękły, a następnie łatwiej je wytrzeć. W tym czasie okresowo mieszaj sos, aby się nie przypalił.
Krok 4:
Wyjmij liść laurowy z gotowanej masy pomidorowo-cebulowej. Przetrzyj masę do głębokiego pojemnika przez sito, oddzielając w ten sposób ciasto (niewiele pozostaje na wyjściu) i pozostawiając pieprz z goździkami, nie będą już potrzebne, ponieważ już nadały swój smak przyszłemu sosowi. Wlej sos pomidorowy z miąższem z głębokiego pojemnika z powrotem do rondla i wróć do pieca. Gotuj przez kolejne 2 godziny na najmniejszym ogniu. Uważaj, aby sos się nie przypalił.
Krok 5:
Nie zapomnij też okresowo przeszkadzać. Podczas przygotowywania sosu dodaj granulowany cukier i trochę soli. Doprowadzić go ze stanu płynnego do gęstszego. Pod koniec gotowania, gdy sos pomidorowy jest grubszy, wlej ocet, wymieszaj i posmakuj sosu. Jeśli czegoś brakuje, dodaj (cukier, sól, ocet).
Krok 6:
Wysterylizuj słoiki (należy to zrobić wcześniej). W słoikach ułóż wrzący sos pomidorowy. Gotuj pokrywki przez kilka minut w kadzi, a następnie umieść je na słoikach i szczelnie zamknij. Pozostaw słoiki z sosem do ostygnięcia, zawinięte w koc lub koc. Schłodzony SOS przechowuj w lodówce.
sos jest bardzo aromatyczny, o pikantnym smaku.
aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.
ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).
ocet w przepisach, chyba że autor zaznaczy inaczej, jest domyślnie dodawany w stężeniu 9%.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Goździk - 323 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g