jagody we własnym soku na zimę bez cukru

jagody we własnym soku na zimę-przydatne i funkcjonalne. Tak, ta jagoda zawiera duże ilości antocyjanów, witaminy C i innych korzyści. Jak zachować je w jak największym stopniu, przygotowując jagody na zimę i bez dodawania cukru? Łatwe i proste. Spróbuj sam, a zawsze to zrobisz. A funkcjonalność takiego przedmiotu obrabianego polega na tym, że jagody nadają się do wielu przepisów. To przede wszystkim wypieki, koktajle, kompoty, naleśniki, herbaty lecznicze itp. Jest to również idealny produkt dla dzieci.
wellaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 8 % 1 g
tłuszcze 8 % 1 g
węglowodany 85 % 11 g
44 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 2 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Pamiętaj, aby sortować świeże jeżyny. Może być dużo śmieci, zgniłych jagód.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej wszystko do miski i umyj owoce w wodzie. Trzeba to zrobić kilka razy.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Następnie spuść te wody i zalej jagody zimną wodą. Odstawimy ją na 30 minut. W tym czasie pojawi się muszka, która może tam usiąść, i inne rzeczy, które są nieodpowiednie dla naszego zbioru.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Podczas gdy sąd i sprawa, sterylizujemy słoik i pokrywkę. Wybrałem 150-gramowy słoik-w takim pojemniku wygodnie jest przechowywać jagody.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Kiedy upewnisz się, że wszystko jest w porządku pod względem niechcianych elementów, spuść wodę. Zrobiłem to za pomocą sita – nawet po spłukaniu pozostało wiele rzeczy, które nie są przydatne.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Po spuszczeniu wody musimy teraz usunąć jak najwięcej wilgoci z jagód. Rozsypałem je cienką warstwą, aby się nie dotykały, na przepuszczalnej dla wilgoci podstawie. Możesz położyć jagodę na czystym ręczniku.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Cóż, teraz wlej wodę do garnka, który wybrałeś w tym celu. Oznacza to, że powinien być wysoki i przestronny. Po wlaniu jagód do słoika wyślemy je na patelnię. Uwaga-woda powinna sięgać do ramion puszki, ale nie wyżej.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Pozwól wodzie się zagotować. Zmniejsz ogień i pozwól jagodom wysterylizować. Spójrz na to zdjęcie-jagody stały się mniejsze, stały się bardziej miękkie, a my zgłosimy nową porcję.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Jeśli zauważysz, że objętość się nie zmienia, tj. jagoda przestała się zmniejszać i została pokryta sokiem, sterylizuj pod pokrywką przez pięć minut i wyłącz gaz.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Zamknij słoik kluczem lub mocno dokręć pokrywkę. Po owinięciu w coś ciepłego pozwól słoikowi się ochłodzić. Pamiętaj jednak, że taki przedmiot powinien stać w zimnym miejscu. I będzie godna prawie do wiosny. Takich-małych słoików-można zamknąć kilka. U mnie z 300 g świeżych jagód wyszło nieco ponad 160 g.

i więcej porad

niektórym może nie wydawać się zbyt przyjemne, że jagoda zmniejszy się w tym procesie. Ale warto. Po prostu musisz być przygotowany na to, że jagody będą mniejsze o 30 procent.

przygotuj wcześniej słoiki z jagodami we własnym soku bez cukru – powinny być suche i sterylne. I lepiej. Jeśli potraktujesz je ciepłem piekarnika przez pół godziny, tj. bez użycia wilgoci.

pamiętaj, że jeden słoik zajmuje dużo czasu. Lepiej więc od razu robić puste miejsca w dużych ilościach.

Aby skrócić czas gotowania, nie można dodawać nowych porcji jagód, ale wszystko układać w czystych słoikach, a następnie, gdy wszystko będzie gotowe, przełożyć do innych suchych słoików i raz wysterylizować.

BTW: jagody są dwukrotnie gotowane w słoiku.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Borówka - 44   kcal/100g
  • Jagody świeżo mrożone - 56   kcal/100g

Podobne przepisy