słodki bakłażan na zimę

prosty, smaczny i wszechstronny preparat warzywny na zimę! Sałatka z bakłażana z warzywami jest bardzo interesującym preparatem na zimę, który można podać na stole jako dodatek do przystawki lub niezależnego dania, a także wykorzystać do gotowania zup lub gorących.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 8 % 1 g
tłuszcze 25 % 3 g
węglowodany 67 % 8 g
60 kcal
IG: 75 / 0 / 25

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h 30 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki według listy. Dokładnie umyj wszystkie warzywa i wysusz. Użyłem odmiany bakłażana bez goryczy, więc po prostu pokroiłem warzywo w małe kostki. Jeśli bakłażan jest gorzki, należy go namoczyć w osolonej wodzie przez pół godziny po pokrojeniu. Następnie spuść wodę, ponownie spłucz bakłażany.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Pomidory do takiego zbioru nadają się duże i przejrzałe, które nie nadają się do konserwacji jako całości. Pomidory kroimy na kawałki, wycinamy miejsce mocowania łodygi, jeśli skóra owoców jest gęsta i twarda, usuwamy ją, zalewając pomidory wrzącą wodą. Włóż miąższ pomidora do głębokiego pojemnika i przebij blenderem.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Obierz i zetrzyj marchewki.Paprykę kroimy na dwie części, wycinamy saszetkę z nasionami, miąższ kroimy w paski.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Obierz cebulę i pokrój w drobną kostkę. Obierz ząbki czosnku i pokrój w kostkę.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej olej roślinny na patelnię, podgrzej go, smaż warzywa, aż marchewka będzie miękka, a cebula będzie przezroczysta, mieszając szpatułką.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Przecier pomidorowy przenosimy do emaliowanej patelni, podpalamy, doprowadzamy do wrzenia, mieszając szpatułką.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Dodaj smażenie warzyw do masy pomidorowej.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Następnie wysyłamy bakłażany i paprykę, czosnek, mieszamy, gotujemy mieszankę warzywną, dodajemy cukier, sól, olej roślinny, zmniejszamy ogień i gotujemy na wolnym ogniu przez około 30 minut pod przykryciem, nie zapomnij okresowo mieszać warzyw, aby nie przypaliły się do dna patelni.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Pod koniec gaszenia wlej ocet stołowy, zagotuj mieszaninę, wyłącz ogień.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Rozłóż mieszaninę warzyw w sterylnych słoikach (wcześniej umytych sodą i wysterylizowanych), zwiń słoiki sterylnymi pokrywkami i pozwól im ostygnąć do góry nogami pod ciepłym kocem w temperaturze pokojowej. Obrabiany przedmiot jest gotowy. Odkładamy go do przechowywania w chłodnym miejscu. Smacznego!

aby mieć pewność, że letnie zapasy zachwycą Cię przez cały zimny sezon, przeczytaj podstawowe zasady, sekrety i życiowe hacki o przygotowaniach na zimę.

należy pamiętać, że w półfabrykatach typu "różne" dokładna waga warzyw nie jest tak ważna. Proporcje zależą bardziej od osobistych preferencji i tego, co jest dostępne. Jeśli chcesz, aby smak niektórych warzyw (na przykład pomidorów) przeważał nad pozostałymi warzywami, możesz wziąć je większe lub w większej proporcji do reszty, jeśli wręcz przeciwnie, aby nie wyróżniały się zbytnio z mniejszego asortymentu. Lub weź wszystko w mniej więcej równych proporcjach. Ciekawe jest dla mnie to, że za każdym razem można to zrobić inaczej. Przed zwinięciem w każdym razie warto spróbować potrawy i, jeśli to konieczne, dostosować cukier i przyprawy dla siebie.
gotowanie to kreatywność. Nie tylko autor przepisu, ale także ten, który podjął się gotowania według jego przepisu. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Pomidory - 23   kcal/100g
  • Papryka słodka - 27   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Bakłażany - 24   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ocet stołowy - 11   kcal/100g

Podobne przepisy