skład / składniki
metoda gotowania
najpierw musisz przygotować warzywa niezbędne do przygotowania Adjiki: dokładnie umyj pomidory i paprykę. Ponieważ adjika nie będzie dalej sterylizowana, należy zwrócić szczególną uwagę na ten proces. Jeśli na warzywach pozostanie brudna powłoka, w przyszłości może to prowadzić do kwaśności produktu. Z tego samego powodu wszystkie nieodpowiednie uszkodzone obszary należy przyciąć.
pomidory dla Adjiki lepiej wybrać mięsiste odmiany, wtedy adjika okaże się dość gęsta. Jeśli masz wodniste pomidory z dużą ilością soku, adjika również będzie płynna. Sytuację można naprawić na dwa sposoby: spuścić część soku podczas krojenia pomidorów i użyć go do przygotowania innych potraw (nie zapomnij później zważyć pomidorów i dostosować proporcje) i spróbować gotować adjika nieco dłużej, aby nadmiar wilgoci odparował.
pokrój pomidory na połówki, pokrój łodygi pomidorów. Papryka ma również odciąć szypułki, przeciąć na pół i usunąć wszystkie wewnętrzne nasiona. Pokrój paprykę na średnie kawałki.
odetnij końcówkę gorzkiej papryki i wyjmij nasiona. Jeśli chcesz, aby adjika była ostrzejsza, możesz zostawić nasiona. Również ilość gorzkiej papryki można regulować w zależności od preferencji smakowych.
następnie pomidory i paprykę należy zmielić na puree. Można to zrobić za pomocą maszynki do mięsa, robota kuchennego lub blendera. W zależności od sprzętu, który jest dostępny w kuchni.
zmiażdżone pomidory i paprykę przelej do dużego rondla. Jeśli natychmiast gotuje się dużą objętość produktu, w tym przypadku należy go podzielić na kilka patelni.
umieść garnek z warzywami na kuchence i zagotuj zawartość na średnim ogniu. Następnie musisz dodać olej roślinny do garnka i kontynuować gotowanie Adjiki przez godzinę na małym ogniu, przykrywając patelnię pokrywką.
następnie dopraw sos solą i cukrem, włóż ocet do garnka i gotuj adjika przez około 10 minut. Na koniec dodaj posiekany czosnek i drobno posiekane zioła do Adjiki, wymieszaj i zdejmij patelnię z ognia.
dokładnie spłucz szklany pojemnik. Następnie wraz z pokrywkami zalać wrzącą wodą. Wlać gotową adżikę do przygotowanych pojemników i umieścić w ciemnym, chłodnym miejscu.
pamiętaj, że taka Adjika jest płynna i bardziej przypomina SOS niż makaron. Jeśli chcesz uzyskać grubszą adżikę, radzę wybrać inny przepis-ponieważ skład jest tutaj sprawdzony. Jeśli zmienisz objętość pomidorów, musisz zmienić objętość innych produktów.
Adjiku przygotowane według tego przepisu można przechowywać przez rok w chłodnym miejscu. To jest pyszne!
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Pomidory - 23 kcal/100g
- Papryka słodka - 27 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Ocet winny (3%) - 9 kcal/100g
- Ocet 9% - 11 kcal/100g
- Ocet balsamiczny - 88 kcal/100g
- Ocet jabłkowy - 14 kcal/100g
- Ocet - 11 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Papryka ostra - 40 kcal/100g
- Świeże mrożone warzywa zupy w opakowaniu - 41 kcal / 100g
- Zieleń - 41 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g