skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak usmażyć indyka w cieście na patelni? Przygotuj jedzenie. Najbardziej soczyste i pyszne kotlety pochodzą ze świeżego, nie mrożonego mięsa. Najlepiej sprawdza się filet z piersi.
Krok 2:
Umyj filety i dobrze osusz ręcznikami papierowymi. Nadmiar wilgoci nie pozwoli, aby mięso dobrze się usmażyło, będzie duszone. Pokrój pierś wzdłuż na 3-4 plastry. Lekko pokonaj każdy kawałek młotkiem po obu stronach. Aby sok z mięsa nie rozlał się we wszystkich kierunkach, przykryj go folią spożywczą lub torbą.
Krok 3:
Sól i pieprz mięso.
Krok 4:
Przygotuj ciasto. Jak zrobić ciasto? Przygotuj jedzenie. Wybierz przyprawy do ciasta według własnego gustu lub dostępności.
Krok 5:
Umyj jajko, osusz i wbij do miski. Wybierz rozmiar miski, aby zmieścił się w niej kawałek indyka. Ubij jajko, aż będzie gładkie, widelcem lub trzepaczką.
Krok 6:
Wymieszaj mąkę z przyprawami i solą i mieszaj, aż będzie gładka.
Krok 7:
Obtocz plastry indyka z obu stron w mące zmieszanej z przyprawami.
Krok 8:
Następnie zanurz plastry indyka w ubitym jajku.
Krok 9:
Na patelni rozgrzej olej roślinny do smażenia. Smaż na nim plastry indyka przez 3-4 minuty z każdej strony na dużym ogniu, aż uzyskasz złoty kolor. Jeśli jest za dużo oleju, połóż indyka na ręcznikach papierowych, aby nadmiar tłuszczu został w nich wchłonięty. Podawaj natychmiast na stole z dowolnym dodatkiem lub warzywami. Smacznego!
indyka można zastąpić kurczakiem lub dowolnym innym rodzajem mięsa. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku czas gotowania i zawartość kalorii w naczyniu ulegną zmianie.
wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .
ważne! niewłaściwie dobrana patelnia może zepsuć nawet najlepszy przepis. Przeczytaj wszystkie szczegóły, jak wybrać idealną patelnię do różnych potraw tutaj .
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal/100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista z pszenicy durum witaminizowana - 333 kcal/100g
- Mąka pełnoziarnista uniwersalna - 364 kcal/100g
- Mąka krupczatka - 348 kcal/100g
- Mąka - 325 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Chmiel-suneli - 417 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Papryka - 289 kcal/100g
- Rozmaryn suchy - 131 kcal/100g
- Filet z indyka - 84 kcal/100g