Domowa gotowana kiełbasa z kurczaka z żelatyną

proste produkty, oryginalne, najsmaczniejsze! Gotowana kiełbasa jest bardzo łatwa do zrobienia w domu! Jest przygotowywany z mięsa z kurczaka, a sok z buraków nadaje mu różowy kolor. Na śniadanie, jako przekąskę, a nawet do krojenia na świąteczny stół-ta kiełbasa będzie bardzo przydatna!
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 47 % 14 g
tłuszcze 40 % 12 g
węglowodany 13 % 4 g
181 kcal
IG: 20 / 0 / 80

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 9 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić domowej roboty gotowaną kiełbasę z kurczaka z żelatyną? Przygotuj jedzenie. Można go przygotować z absolutnie dowolnej części kurczaka. Z piersi otrzymasz chudszą wersję, z nóg-grubszą. Waga kurczaka jest podawana z kośćmi. Użyłem zwykłej żelatyny, która nie jest instant. Możesz użyć dowolnych przypraw według własnego gustu. Zamiast suchego czosnku możesz wziąć kilka plasterków zwykłego.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Usuń skórę kurczaka nożem. Da tylko dodatkowy tłuszcz, którego nie potrzebujemy.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Napełnij kurczaka czystą zimną wodą, aby tylko go przykrył, nie więcej. Umieść ziarna pieprzu i liść laurowy. Dodaj sól.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umieść garnek z kurczakiem na kuchence, ciepło jest średnie. Zagotuj bulion, usuń pianę. Zrób minimalny ogień. Gotuj kurczaka na małym ogniu, aż będzie miękki, zajmie to około 40 minut. Następnie wyłącz ogień, wyjmij kurczaka.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Wlej 150 ml bulionu i ostudź. Reszta bulionu nie będzie potrzebna, możesz go użyć według własnego uznania. Zalej żelatynę schłodzonym bulionem i pozostaw do spęcznienia na pół godziny.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Buraki dokładnie opłucz pod bieżącą wodą, a następnie obierz. Zetrzyj buraki na średniej tarce.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Ułóż starte buraki w gazę złożoną w kilku warstwach i wyciśnij z niej sok.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Oddziel mięso z kurczaka od kości. Jeśli jest to pierś, podziel ją na kawałki.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Spuchnięta żelatyna powinna być podgrzewana na kuchence, na małym ogniu. Przy ciągłym mieszaniu poczekaj, aż żelatyna się rozpuści, ale w żadnym wypadku jej nie gotuj! Po ugotowaniu żelatyna straci swoje właściwości żelujące.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Następnie będziesz musiał zmielić mięso z kurczaka na pasztet. Można to zrobić za pomocą dowolnej techniki, którą masz w domu. Odpowiedni jest blender, maszynka do mięsa i rozdrabniacz. Użyłam robota kuchennego. Złożyć mięso do miski kombajnu, dodać czosnek, gałkę muszkatołową, rozpuszczoną żelatynę i sok z buraków. Zobacz ilość soku według pożądanego koloru. Do tego, jak się okazało, wystarczyły dwie łyżki stołowe.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Ubij wszystkie składniki na pasztet.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Przenieś masę do odpowiedniego pojemnika. Wziąłem szklankę do ubijania z miksera-jest wąska i prosta. Możesz wziąć plastikową butelkę o odpowiednim kształcie, po odcięciu od niej szyi i dobrym umyciu. Nie ma potrzeby smarowania naczyń, kiełbasa stwardnieje i sama dobrze odejdzie. Umieść formę z przyszłą kiełbasą w lodówce, aż całkowicie stwardnieje. Lepiej to zrobić przez całą noc.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Wyjmij gotową kiełbasę z formy. Po prostu delikatnie przesunąłem nóż po bokach szklanki i lekko nim potrząsnąłem. Jeśli gotujesz kiełbasę w butelce, po prostu odetnij plastik. Kiełbasa jest gotowa. Smacznego!

naprawdę podobała nam się ta kiełbasa! Na początku wszyscy byli zaskoczeni jej wyglądem, jest jak prawdziwa! A smak kiełbasy okazał się czymś pomiędzy pasztetem a galaretką. Doskonale się tnie i zachowuje swój kształt. Dobrze jest podawać z chrzanem lub musztardą.
do gotowania w butelce lepiej wziąć więcej kurczaka, 500 gramów będzie bardzo mało.

kurczaka można zastąpić indykiem lub dowolnym innym rodzajem mięsa. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku czas gotowania i zawartość kalorii w naczyniu ulegną zmianie.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

aby uzyskać danie z użyciem żelatyny, należy najpierw namoczyć żelatynę w zimnej przegotowanej wodzie. Im zimniejsza woda, tym lepiej. Żelatynę w arkuszach można po prostu włożyć do miski z wodą. Przed namoczeniem sproszkowanej żelatyny najpierw spłucz naczynia zimną wodą, aby kryształy nie przykleiły się do dna. Ważne jest, aby wlać żelatynę w proszku wodą i nie wlewać jej do wody. W przeciwnym razie nie można uniknąć grudek. Następnie pozwól żelatynie pęcznieć (dokładny czas jest podany na opakowaniu).
spuchnięta żelatyna jest podgrzewana do 70-80 stopni. W żadnym wypadku nie należy go doprowadzać do wrzenia!. W temperaturze 100 °C masa staje się włóknista i lepka, białko kolagenowe jest niszczone, a żelatyna traci swoje właściwości żelujące.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Kurczak kategorii i - 238   kcal/100g
  • Kurczak II kategorii - 159   kcal/100g
  • Kurczak, miąższ bez skóry - 241   kcal/100g
  • Kurczaki - 140   kcal/100g
  • Burak - 40   kcal/100g
  • Suszone buraki - 278   kcal/100g
  • Buraki gotowane - 49   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Pieprz czarny groszek - 255   kcal/100g
  • Żelatyna - 355   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Czosnek w proszku - 331   kcal/100g
  • Gałka muszkatołowa - 556   kcal/100g

Podobne przepisy