skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować zieloną kapuśniak z pokrzywą i szczawiem z jajkiem? Przygotuj niezbędne produkty. Warzywa mogą być świeże lub mrożone. Szpinak można zastąpić sałatą lodową. Zamiast masła nadaje się ghee. Miałem przyprawiony bulion z kurczaka, więc jest trochę ciemny. Ale możesz wziąć przefiltrowaną wodę.
Krok 2:
Aby podać, ugotuj jajka. Napełnij je wodą, zagotuj. Gotuj jajka na umiarkowanym ogniu przez 7-8 minut. Jajka na twardo zalej zimną wodą, aby ostygły.
Krok 3:
Umyj wstępnie obraną cebulę, pokrój w drobną kostkę. Wystarczy jedna średnia cebula lub duża połowa.
Krok 4:
Obierz, umyj ziemniaki. Pokrój ziemniaki w średnią kostkę.
Krok 5:
Dokładnie spłucz warzywa pod bieżącą wodą. Usuń grube łodygi z pokrzywy, użyj młodych, delikatnych liści. Jeśli pokrzywa jest zbyt paląca, załóż rękawiczki. Drobno posiekaj pokrzywy.
Krok 6:
Szczaw jest również drobno posiekany.
Krok 7:
Zmiel mrożony szpinak.
Krok 8:
W rondlu rozpuść masło (lub ghee). Połóż cebulę. Podsmaż cebulę na umiarkowanym ogniu na złoty kolor, od czasu do czasu mieszając.
Krok 9:
Umieść przygotowane ziemniaki na patelni z cebulą. Mieszając, smaż ziemniaki z cebulą przez około 5 minut.
Krok 10:
Napełnij warzywa bulionem lub wodą, dodaj ogień. Zagotuj bulion z warzywami.
Krok 11:
Gotuj zupę na umiarkowanym ogniu, aż ziemniaki będą miękkie, sól. Nie dopuścić do intensywnego wrzenia.
Krok 12:
Włóż posiekane pokrzywy i szczaw do rondla, wymieszaj. Po ugotowaniu gotuj zupę z ziołami nie dłużej niż 1 minutę. Przełącz na minimalne ciepło bez wrzenia.
Krok 13:
Ostrożnie, aby się nie poparzyć, wlej około połowy objętości zupy do innej miski. Zmiel wszystko za pomocą blendera zanurzeniowego, aż nie będzie bardzo gładkiego puree.
Krok 14:
Delikatnie wlej Puree z powrotem do rondla. Dodaj mrożony szczaw lub sałatę lodową do kapuśniaka, wymieszaj. W razie potrzeby sól zupy.
Krok 15:
Przykryj garnek pokrywką i pozostaw na wyłączonym kuchence na 5 minut, aby zupa się zaparzyła.
Krok 16:
Wlej zieloną kapuśniak do talerzy, dodając do każdej połowy ugotowane jajko. W razie potrzeby podawaj ze śmietaną. Smacznego!
jak zamrozić świeże warzywa na zimę, możesz zobaczyć tutaj https://1000.menu/cooking/30053-kak-zamorozit-shchavel-na-zimu .
ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej. W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".
jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Ziemniaki pieczone - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Jajko kurze - 157 kcal/100g
- Białko jaja - 45 kcal/100g
- Proszek jajeczny - 542 kcal / 100g
- Żółtko - 352 kcal/100g
- Jajko strusia - 118 kcal/100g
- Szpinak - 22 kcal/100g
- Szczaw - 19 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Sol - 0 kcal / 100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Rosół - 15 kcal/100g
- Pokrzywa - 33 kcal/100g