skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj wszystkie niezbędne składniki. Wcześniej wyjmij jajka i masło z lodówki, aby miały czas na osiągnięcie temperatury pokojowej. Masło powinno całkowicie zmięknąć.
Krok 2:
Przenieś miękkie masło do pojemnika. Dodaj cukier lub słodzik, który nie boi się obróbki cieplnej. Cukier waniliowy można zastąpić wanilią (mniej więcej na czubku noża) lub esencją waniliową. Ważne jest, aby być ostrożnym z dawkowaniem! Aby nie zepsuć smaku pieczenia, przeczytaj instrukcje, ile i jak dodać! Ubij masę mikserem lub trzepaczką, aż będzie puszysta i kremowa. Ważne jest, aby kryształy cukru całkowicie się rozpuściły.
Krok 3:
Bez przerywania ubijania dodawaj jajka pojedynczo. Za każdym razem dokładnie mieszając mieszaninę oleju, aż będzie gładka.
Krok 4:
Dodaj rodzynki. Należy go wcześniej umyć pod bieżącą wodą i koniecznie gotować na parze. Nie ignoruj tego kroku, bo źle się upiecze i osiądzie na dnie babeczki. Jak gotować rodzynki na parze? Napełnij go gorącą wodą i pozostaw na 10-15 minut. W tym czasie stanie się miękki. Odcedź i osusz suszone owoce ręcznikami papierowymi. Dodaj do mieszanki olejowej i dokładnie wymieszaj, rozprowadzając ją po całym cieście.
Krok 5:
Proszek do pieczenia wymieszaj z odrobiną mąki i dodaj do masy. Więc lepiej rozprowadzi się w teście. Możesz go zastąpić sodą (1 łyżeczka) wygaszoną 9% octem(1 łyżka stołowa). Pamiętaj, aby przesadzić mąkę, aby nasycić ją tlenem, a pieczenie okazało się bujne. Ilość mąki może być potrzebna większa lub mniejsza niż wskazana. Dlatego dodaj go partiami, osiągając pożądaną konsystencję. Gotowe ciasto powinno wyglądać jak bardzo gęsta domowa śmietana.
Krok 6:
Wyłóż formę pergaminem, aby ciasto się nie przypaliło. Rozłóż ciasto. Wygładź powierzchnię. Zanurz szpatułkę w zimnej wodzie iw kilku miejscach przeciąć babeczkę, aby dobrze się upiekła. Włącz (przez 10-15 minut), aby rozgrzać piekarnik o 160 stopni. Piec babeczkę przez około 60-80 minut, aż się zarumieni. Czas i temperatura są podane w przybliżeniu. Weź pod uwagę cechy swojego piekarnika.
Krok 7:
Sprawdź, czy babeczka jest gotowa, przekłuwając ją drewnianym szpikulcem. Jeśli wyszedł suchy, wyjmij wypieki z piekarnika. Gdy wypieki całkowicie ostygną, ostrożnie wyjmij je z formy i przenieś na płaski talerz. Nie zapomnij zdjąć papieru do pieczenia z babeczki. Obficie posyp go cukrem pudrem na drobnym sitku. Miłego picia herbaty!
babeczka okazała się idealna! Wszystko w nim z umiarem. Pyszne, puszyste, pachnące, delikatne i nie mdłe. Następnego dnia będzie jeszcze smaczniejszy.
aby uzyskać jaśniejszy smak, dodaj skórkę pomarańczową lub cytrynową do ciasta. Gotowe ciasto można przykryć polewą czekoladową, posmarować skondensowanym mlekiem, kwaśnym dżemem, posypać proszkiem cukierniczym.
przygotuj się na to, że mąka może wymagać nieco więcej lub, przeciwnie, mniej niż wskazano w przepisie. Musisz skupić się na tym, jakie ciasto powinno się okazać (gęste, miękkie, płynne itp.). Wiele przydatnych informacji na temat tego, dlaczego mąka nawet tej samej odmiany może mieć zupełnie inne właściwości, przeczytaj ten artykuł
weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji w artykule o piekarnikach tutaj
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Masło 82% - 734 kcal/100g
- Masło Amatorskie niesolone - 709 kcal/100g
- Masło chłopskie niesolone - 661 kcal/100g
- Masło chłopskie solone - 652 kcal/100g
- Masło ghee - 869 kcal/100g
- Rodzynki - 280 kcal/100g
- Kiszmisz - 279 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Mąka pszenna - 325 kcal/100g
- Proszek do pieczenia ciasta - 79 kcal/100g
- Cukier waniliowy - 379 kcal/100g
- Jajko kurze - 80 kcal/100g