pieczarki nadziewane w piekarniku z mielonym mięsem i serem

Oryginalna gorąca przekąska z nadziewanych pieczarek. Nadziewane posiłki zawsze wyglądają korzystnie, niezależnie od tego, czy jest to zwykła rodzinna kolacja, czy świąteczny obiad z Gośćmi. A nadziewane nadzieniem mielonym z serem grzyby są nie tylko atrakcyjne, ale także smaczne i aromatyczne. Ponadto takie grzyby mogą działać zarówno jako niezależne danie, jak i gorąca przekąska. Polecam spróbować.
AnnaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 57 % 8 g
tłuszcze 36 % 5 g
węglowodany 7 % 1 g
83 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 50 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak zrobić grzyby nadziewane w piekarniku z mięsem mielonym i serem? Przygotuj wskazane składniki. Faszerujemy mielonym kurczakiem. Lepiej jest wziąć bardzo duże grzyby, łatwiej je wypełnić nadzieniem. Ser dowolny. Marchewki i cebula do nadzienia w farszu, marchewki w razie potrzeby. Przyprawy dowolne do smaku. Przygotuj naczynie do pieczenia.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Sortuj pieczarki, aby oczyścić resztki ziemi i gruzu. Opłucz grzyby pod bieżącą wodą i osusz. Wytnij nogę z każdego grzyba, nie uszkadzając samej czapki. Drobno posiekaj wycięte nogi grzybów.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Warzywa (cebula i marchewka) opłucz, obierz i posiekaj. Powtarzam, marchewki dodaje się do woli, Lubię marchewki w mielonym mięsie, z nim okazuje się nieco bardziej soczysty(jak z innymi warzywami dodanymi do mielonego mięsa). Na patelni rozgrzej olej roślinny i lekko usmaż marchewkę i cebulę. Dodaj mięso mielone i stale mieszając drewnianą szpatułką, smaż je równomiernie. Dodaj sól, pieprz i inne ulubione przyprawy.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Posiekane nogi grzybów dodaj do mięsa mielonego smażonego z warzywami, wymieszaj i smaż wszystko razem jeszcze przez kilka minut. Na koniec sprawdź sól i pieprz. W razie potrzeby dodaj.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Zetrzyj ser na grubej tarce. Możesz wziąć dowolny ser. Ale jeśli to możliwe, możesz wziąć dwa rodzaje sera-twardy, trafi do nadzienia i miękki - zetrzyj go na wierzchu, aby po upieczeniu uzyskać apetyczną czapkę serową. Tarty ser podzielić na dwie części. Dodaj jedną część do schłodzonego mięsa mielonego smażonego z warzywami.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Nasmaruj naczynie do pieczenia. Posyp każdy grzyb solą i wypełnij nadzieniem, ubijając go w głąb grzyba (nie uszkadzając go). Włóż nadziewane pieczarki do naczynia do pieczenia i włóż do nagrzanego piekarnika na 20 minut. Pamiętaj, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Po 20 minutach wyjmij formę grzybową z piekarnika i posyp każdy grzyb pozostałym startym serem. Ponownie włóż formę z nadziewanymi pieczarkami do piekarnika na 5 minut lub do całkowitego stopienia sera.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Pieczarki nadziewane w piekarniku z mielonym mięsem i serem podawaj na gorąco. Mogą działać jako niezależne danie, ale w towarzystwie ziemniaków (gotowane, tłuczone lub frytki) tylko skorzystają.

wszelkie oleje są przydatne tylko do osiągnięcia określonej temperatury-punktu dymienia, w którym olej zaczyna się palić i wytwarza toksyczne substancje, w tym czynniki rakotwórcze. Jak określić temperaturę smażenia i wybrać najlepszy olej do smażenia, a który lepiej nie używać w ogóle, przeczytaj tutaj .

weź pod uwagę, że każdy ma inne piekarniki. Temperatura i czas gotowania mogą różnić się od wskazanych w przepisie. Aby każde upieczone danie odniosło sukces, skorzystaj z przydatnych informacji o funkcjach piekarników !

umyj i oczyść grzyby na ręczniku kuchennym, aby wchłonęły nadmiar płynu. Pozostaw na 15-20 minut, aby cała wilgoć została wchłonięta przez tkaninę. Ważne jest, aby dobrze wysuszyć grzyby, w przeciwnym razie nasycone wilgocią staną się wodniste.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Pieczarki - 24   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sól - 0   kcal/100g
  • Przyprawy suche - 240   kcal/100g
  • Kurczak mielony - 143   kcal/100g

Podobne przepisy