marynata grzybowa na litr wody na zimę

marynata uszczelniająca do wszelkich grzybów na zimę. Oferuję sprawdzoną od lat marynatę do grzybów na zimę. Używam go co roku. Możesz w nim marynować dowolne grzyby - szczególnie smaczne są małe mocne białe, borowiki, borowiki, masło, grzyby miodowe, kurki itp.
nanikiAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 4 g
18 kcal
IG: 20 / 0 / 80

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 15 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Aby przygotować marynatę do grzybów, weź wodę, ocet (przepis z sowieckiej przeszłości, wtedy esencja octu była w użyciu, teraz Można ją zastąpić 70% octem), sól, cukier i zestaw przypraw: liść laurowy, cynamon, goździki, ziele angielskie. Marynata, sprawdzona od dziesięcioleci, można powiedzieć.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Wlej wodę do garnka, w którym ugotujesz marynatę. Nie powinien być mały-zależy jednak od liczby grzybów. Faktem jest, że dla większego bezpieczeństwa marynowanych grzybów lepiej gotować je w tej marynacie, a następnie ostudzić i ułożyć w czystych słoikach. Więc dodaj cukier do litra wody ściśle według przepisu.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Teraz kolej na sól-łyżki zmieniają się ze stołówki na łyżeczki-jak wydrukowano w przepisie, tak robimy. Grzyby po prostu odpadają - zwykle w "hurra" odchodzą na wszystkich uroczystościach zarówno w domu, jak iw pracy. Zagotuj powstały roztwór, aż kryształy soli i cukru się rozpuszczą, ostrożnie wlej ocet - spieni się jak zawsze, więc konieczne jest, aby roztwór nie znajdował się na szczycie pojemnika.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Dodaj przyprawy i gotuj wszystko razem przez 5 minut. To wszystko-marynata do grzybów jest gotowa. Ma wyraźny słodko-kwaśny smak, więc dla tych, którzy lubią prawie neutralne marynowane grzyby - spróbuj.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Pozostaje włożyć wcześniej ugotowane grzyby i gotować w marynacie przez 10-15 minut, ostudzić i wlać do czystych słoików. Nigdy nie sterylizuję grzybów ze względu na niebezpieczeństwo rozwoju zatrucia jadem kiełbasianym,ale w razie potrzeby można sterylizować grzyby konwencjonalne. w zwykły sposób, tylko dłużej niż warzywa. Marynata w słoiku 30% objętości, na zdjęciu słoik z kurkami-możesz oszacować.

używam tego przepisu na marynatę grzybową na zimę od czasów sowieckich. Został wydrukowany w domowej encyklopedii dla kobiet (pierwszy tom, drugi był w tym wydaniu dla mężczyzn, może ktoś sobie przypomni). Nic dziwnego, że umieściłem książkę na ekranie powitalnym końcowego zdjęcia - to jest ta sama encyklopedia! Marynata powinna zajmować około 30% objętości w słoiku - nie zapomnij o tym. Grzyby powinny w nim swobodnie pływać.

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Goździk - 323   kcal/100g
  • Cynamon - 247   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Cukier granulowany - 398   kcal/100g
  • Cukier - 398   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g
  • Esencja octu - 11   kcal/100g

Podobne przepisy