Zupa grochowa bezmięsna bezmięsna wegańska

przydatne, łatwe, proste, ze zwykłych produktów! Bezmięsna wegańska zupa grochowa jest gotowana bez mięsa, ale nadal jest gęsta, sycąca i bardzo smaczna! Przygotowanie jest łatwe i szybkie, ponieważ groszek nie jest wstępnie namoczony. Dodatek smażonych warzyw i przypraw sprawia, że zupa jest pikantna i aromatyczna.
katushafinAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 29 % 4 g
tłuszcze 7 % 1 g
węglowodany 64 % 9 g
63 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 1 h 10 min
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować bezmięsną wegańską zupę grochową? Przygotuj jedzenie. Groszek jest odpowiedni dla każdego — suchy, mrożony, świeży. W przypadku różnych typów tylko czas gotowania będzie się różnić, a sama zasada pozostanie taka sama. Oprócz cebuli i marchwi do zupy można dodać pory, łodygi selera, czosnek. Bulion warzywny można zastąpić zwykłą wodą lub użyć tylko bulionu lub bulionu i wody razem. Wybierz suche przyprawy do smaku.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Groszek do tej zupy nie musi być wcześniej moczony, ale jeśli chcesz, możesz to zrobić 8 godzin przed rozpoczęciem gotowania. Użyłem suchego groszku. Opłucz go dobrze w kilku wodach, aż będzie przezroczysty.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Cebulę obrać i pokroić w kostkę.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Umyj, obierz i pokrój marchewki w dowolny sposób. Możesz pokroić w kostkę, paski lub zetrzeć na grubej tarce, tak jak ja.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Weź garnek, w którym ugotujesz zupę. Będziemy smażyć warzywa bezpośrednio na patelni, bardzo wygodne, nadmiar patelni się nie brudzi. Wlej do niego oliwę z oliwek, umieść na małym ogniu. Połóż cebulę, smaż ją, mieszając, przez kilka minut.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Połóż marchewki na cebuli, dodaj suche przyprawy do smaku, włóż liść laurowy. Wziąłem Francuskie zioła prowansalskie, w ich składzie jest tymianek. Wymieszaj warzywa. Smaż wszystko razem na małym ogniu jeszcze przez kilka minut.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Wlej groszek do garnka.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Wlej bulion lub wodę. Dodaj sól i zmielony czarny pieprz.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Zagotuj zupę i usuń pianę — podczas gotowania groszku jest jej dużo na początku. Spraw, aby ogień był mały, nie przykrywaj garnka pokrywką. Gotuj zupę, aż groszek zmięknie. Suchy groszek gotuje się przez około godzinę, świeży i mrożony mniej.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Dostosuj gęstość i konsystencję zupy do swojego gustu. Jeśli wydaje ci się zbyt gęsty, wlej trochę wrzącej wody, zbyt płynnej - kontynuuj gotowanie. Moja zupa stała się bardzo gęsta po 40 minutach, ale groszek jeszcze się nie ugotował. Dodałem wrzącą wodę i gotowałem przez około pół godziny.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Zupa rezultatem jest puree, bardzo aromatyczne, o bogatym pikantnym smaku. Podawaj na gorąco, bardzo dobrze pasują do niego grzanki i krakersy. Smacznego!

dobrze jest podawać taką zupę nie tylko ze zwykłym chlebem, ale także z krakersami, grzankami, tostami, niesłodzonymi krakersami. Daję linki do przepisów: grzanki czosnkowe , po prostu grzanki , domowe krakersy , krakersy .

ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej.  W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".

do gotowania lepiej jest użyć filtrowanej lub butelkowanej wody o neutralnym smaku. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Suszony zielony groszek nie gotowany cały - 340   kcal/100g
  • Zgnieciony groszek surowy bez powłoki nasiennej - 348   kcal/100g
  • Rozdrobniony groszek gotowany - 115   kcal/100g
  • Groszek Turecki suszony nie gotowany - 360   kcal/100g
  • Groszek krowi suszony nie gotowany - 343   kcal/100g
  • Groszek krowie suszony gotowany - 76   kcal/100g
  • Suszony groszek - 322   kcal/100g
  • Groszek - 298   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Pieprz czarny mielony - 255   kcal/100g
  • Tymianek - 101   kcal/100g
  • Tymianek suszony - 276   kcal/100g
  • Tymianek - 276   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Oliwa z oliwek - 913   kcal/100g
  • Bulion warzywny - 13   kcal/100g

Podobne przepisy