skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować zupę grzybową z jęczmieniem i ziemniakami? Przygotuj jedzenie. Zamiast pieczarek możesz wziąć dowolne grzyby leśne, a także suszone. Ale wtedy proces przygotowania grzybów będzie inny. Ziemniaki wybierz kruche odmiany, aby w gotowym naczyniu były miękkie i delikatne.
Krok 2:
Jęczmień perłowy zalej wrzącą wodą i pozostaw do namoczenia na godzinę. Następnie dokładnie spłucz i włóż do garnka, w którym będzie gotowana zupa. Napełnij określoną ilością wody, zagotuj, usuń pianę i gotuj na małym ogniu przez 40 minut.
Krok 3:
Podczas gotowania jęczmienia perłowego zajmij się innymi składnikami. Pieczarki dokładnie opłucz, osusz i odśwież plasterek na nodze każdego grzyba. Przygotowane pieczarki pokroić w plasterki, półpłytki lub kostki. Jeśli gotujesz zupę z grzybów leśnych, po oczyszczeniu ugotuj je w zależności od odmiany. Suszone grzyby moczyć przez 2-3 godziny.
Krok 4:
Na patelni rozgrzej olej roślinny. Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę i włożyć do gorącego oleju. Smażyć, mieszając, na średnim ogniu, aż cebula stanie się przezroczysta.
Krok 5:
Marchewki opłucz, obierz i zetrzyj na grubej tarce. Dodaj do smażonej cebuli na patelni. Mieszając, smaż jeszcze przez kilka minut. Marchewki powinny stać się miękkie.
Krok 6:
Dodaj pokrojone pieczarki do smażonych warzyw. Smażyć, mieszając, aby grzyby uwolniły sok i prawie wszystko wyparowało.
Krok 7:
Opłucz ziemniaki, obierz i pokrój na małe plasterki.
Krok 8:
Po upływie 40 minut dodaj ziemniaki do garnka z jęczmieniem, zagotuj i gotuj przez 15 minut, aby ziemniaki ugotowały się i były całkowicie miękkie.
Krok 9:
Dodaj sól, zmielony czarny pieprz. Umieść pieczeń grzybową w zupie. Wymieszaj, zagotuj i zdejmij z ognia. Natychmiast po ugotowaniu podawaj gotową zupę grzybową z jęczmieniem perłowym. Smacznego!
zupa grzybowa z jęczmienia perłowego dobrze podawać ze świeżą śmietaną i odrobiną zieleni. Do głównego zestawu warzyw można również dodać seler lub kilka aromatycznych korzeni (korzeń pietruszki, pasternak).
ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej. W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".
zamiast świeżych możesz wziąć mrożone lub suszone grzyby (suszone będą potrzebne 5-6 razy mniej niż świeże). Mrożone grzyby można rozmrozić w dowolny dogodny sposób (na przykład w kuchence mikrofalowej w odpowiednim trybie - patrz instrukcje dotyczące techniki) i spuścić płyn. Lub, jeśli ilość płynu w przepisie nie jest krytyczna, użyj bez rozmrażania. Suszone grzyby należy dobrze umyć, ponieważ nie są myte przed suszeniem, a następnie moczyć w zimnej wodzie przez co najmniej 2-3 godziny.
do gotowania lepiej jest użyć neutralnej pod względem smaku wody filtrowanej lub butelkowanej. Jeśli używasz wody z kranu, pamiętaj, że może ona nadać potrawie nieprzyjemny charakterystyczny smak.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Tłuczone ziemniaki - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Kasza perłowa - 340 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Pieczarki - 24 kcal/100g
- Pieprz czarny mielony - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g