skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Przygotuj produkty potrzebne do przygotowania galaretki z indyka. W przypadku galaretki lepiej jest wziąć części kostne, w tym przypadku jest to skrzydło lub ramię indyka, można użyć podudzia, szyi - te części indyka zawierają substancje żelujące, a następnie galaretka zachowa swój kształt bez żelatyny. W przypadku mięsa lepiej jest wziąć udo z indyka. Średniej wielkości marchewka i cebula, zestaw przypraw do smaku.
Krok 2:
Do gotowania galaretki lepiej wybrać płaską patelnię z szerokim pogrubionym dnem. Jeśli udo indyka jest na kości, kość należy wyciąć. Umyte części indyka włożyć do rondla, zalać zimną wodą, aby przykryła całe mięso. Postaw patelnię na ogniu, zagotuj, usuń kamień. Następnie należy zmniejszyć ogrzewanie i gotować mięso na średnim ogniu przez około dwie godziny, okresowo usuwając kamień i tłuszcz.
Krok 3:
Gdy mięso będzie miękkie, dodaj do garnka obrane warzywa-cebulę i marchewkę, sól, wybrane przyprawy (dodałam liść laurowy, pieprz). Gotuj przez kolejne 20-30 minut.
Krok 4:
Gdy mięso i bulion są gotowe, należy je podzielić: cały bulion spuścić do osobnej miski, a mięso do osobnej.
Krok 5:
Dla smaku do galaretki dodaje się czosnek. W samym galarecie nie zostawiam go. Przełóż obrane ząbki czosnku przez prasę, dodaj do bulionu. Zagotuj bulion i przecedź przez drobne sito, pozbywając się drobnych cząstek, kości i czosnku.
Krok 6:
Rozmontuj gotowane mięso, oddzielając i usuwając kości. Następnie gotowe mięso można rozłożyć na włókna, można je grubo lub drobno posiekać, jak chcesz.
Krok 7:
Galaretkę można układać w specjalnych naczyniach na galaretkę lub można ją porcjami. Jedną z opcji porcji galaretki jest w plastikowych pojemnikach. Wygodnie jest w nich wyjąć galaretkę z lodówki w częściach i wygodnie podawać na stole, w tym celu wystarczy odwrócić formę i położyć galaretkę na talerzu. Na dnie kokilek można ułożyć gotowaną marchewkę, zielony groszek, liście pietruszki - konieczne będzie schłodzenie takiego galaretowatego mięsa w częściach.
Krok 8:
Włóż pokrojone mięso do każdej kokilki i zalej bulionem. Najpierw pozostaw galaretkę do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie włóż do lodówki, aby całkowicie zestalić.
Krok 9:
Podawaj gotowe zamrożone galaretki na zimno. Świetnie komponuje się z ziemniakami. Dla ostrości smaku możesz zaoferować musztardę.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Czosnek - 143 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g
- Ziele angielskie - 263 kcal/100g
- Skrzydło indyka - 168 kcal/100g
- Udo indyka - 144 kcal/100g