Zupa z mrożonych borowików

pachnące, obfite, najsmaczniejsze, dla całej rodziny! Zupa z mrożonych borowików to przepis na pierwsze danie, które najlepiej nadaje się na obiad w zimnych porach roku. Borowiki należą do najwyższej kategorii, mają najwięcej białka, ale co najważniejsze, są bardzo smaczne!
glavbyxAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 13 % 2 g
tłuszcze 31 % 5 g
węglowodany 56 % 9 g
87 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Jak gotować zupę z mrożonych borowików? Przygotuj jedzenie. Wstępnie rozmrozić grzyby, przenosząc je z zamrażarki na dolną półkę lodówki. Tak więc proces rozmrażania będzie najdelikatniejszy, co zachowa nie tylko korzystne właściwości grzybów, ale także ich smak. Umyj i obierz warzywa.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Pokrój ziemniaki na małe kawałki, włóż do rondla, zalej czystą zimną wodą. Użyj filtrowanego lub butelkowanego, smak potrawy zależy od jakości wody. Postaw patelnię na małym ogniu. Pokrój cebulę w drobną kostkę i zetrzyj marchewki na grubej tarce.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Posiekaj rozmrożone grzyby (zamrażam obrane, pokrojone na kawałki i dwukrotnie ugotowane grzyby), umieść na patelni z rozgrzanym olejem roślinnym i smaż na złoty kolor na małym ogniu. Następnie dodaj do nich posiekaną cebulę i startą marchewkę. Smaż wszystko razem, mieszając, około 5 minut.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Gdy woda się zagotuje, zmniejsz ogień i gotuj ziemniaki przez około 15 minut ,aż będą ugotowane (po naciśnięciu łyżki powinny się łatwo złamać). Dodaj pieczeń grzybową do zupy, wymieszaj, sól, włóż liść laurowy i gotuj do miękkości, około 5 minut. Następnie zdejmij zupę z ognia.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Podczas serwowania możesz dodać a talerze posiekane warzywa do smaku. Smacznego!

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili). 

jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.

ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej.  W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cebula - 41   kcal/100g
  • Ziemniaki Dojrzałe - 80   kcal/100g
  • Pieczone ziemniaki - 70   kcal/100g
  • Puree ziemniaczane - 380   kcal/100g
  • Ziemniaki gotowane - 82   kcal/100g
  • Ziemniaki w mundurkach - 74   kcal/100g
  • Ziemniaki smażone - 192   kcal/100g
  • Marchew - 33   kcal/100g
  • Suszona marchewka - 275   kcal/100g
  • Marchewka gotowana - 25   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Olej roślinny - 873   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Mrożone grzyby - 23   kcal/100g

Podobne przepisy