skład / składniki
gotowanie krok po kroku
Krok 1:
Jak gotować zupę grzybową ze świeżych grzybów? Przygotuj składniki. Grzyby miodowe do tej zupy lepiej nie brać dużych, aby można je było pozostawić w całości, wtedy będzie nie tylko smaczne, ale także piękne. W razie potrzeby możesz zwiększyć zestaw warzyw. Możesz również dodać makaron lub płatki do zupy, wtedy będzie jeszcze bardziej pożywny i sycący.
Krok 2:
Dobrze oczyść grzyby miodowe z ziemi, gruzu i spłucz pod bieżącą wodą. Włóż je do rondla, zalej czystą wodą, dodaj sól i gotuj przez około 30 minut. Następnie spuść wodę, w której gotowano grzyby miodowe. Przykryj grzyby świeżą wodą. Ponownie podpal.
Krok 3:
W międzyczasie przygotuj warzywa na zupę grzybową. Cebulę obrać i drobno posiekać.
Krok 4:
Obierz i zetrzyj marchewki na średniej tarce.
Krok 5:
Na patelni rozgrzej olej roślinny. Włóż do niego przygotowaną cebulę i marchewkę. Smaż warzywa, mieszając, na średnim ogniu, aż będą złote.
Krok 6:
Umyj, obierz i pokrój ziemniaki w niezbyt dużą kostkę.
Krok 7:
Na patelni z grzybami umieść smażoną marchewkę i cebulę. Dodaj pokrojone ziemniaki. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień do średniego. Sól do smaku i dodaj czarne ziarna pieprzu. Gotuj zupę przez około 20 minut. Dodaj liść laurowy, dzięki czemu zupa grzybowa będzie szczególnie aromatyczna. Gotuj jeszcze przez około 5-7 minut. Następnie wyłącz ogrzewanie, ale pozostaw zupę na kuchence pod przykryciem na około 15 minut.
Krok 8:
Jeśli chcesz, możesz dodać drobno posiekany koperek i pietruszkę do zupy, wzmocnią one również smak zupy, sprawią, że będzie bardziej aromatyczna. Następnie wlej zupę grzybową do talerzy i podawaj. Możesz podawać go ze śmietaną, świeżymi ziołami, czosnkiem i chlebem żytnim. Okazuje się bardzo smaczny. Smacznego!
ważne! niezależnie od tego, czy w przepisie jest podana ilość wody do zupy, czy nie, najlepiej jest skupić się na własnych preferencjach (gęsta lub cieńsza zupa, którą lubisz), a także na wielkości garnka i żywności zabranej do gotowania. Nie zapominaj, że autor ma własne zdanie na temat ilości mięsa, ziemniaków, zbóż i innych składników w zupie, które mogą nie pasować do Twojej. W praktyce oznacza to, że jeśli gotujesz po raz pierwszy, nie powinieneś gotować całego garnka na raz. Zrób zupę do degustacji-dla jednej lub dwóch osób. Aby to zrobić, zmniejsz ilość wszystkich składników zgodnie z przepisem do 1-2 porcji i weź ilość wody w ilości: od jednej szklanki na porcję-jeśli zupa jest bardzo gęsta, do 1,5-2 szklanek-jeśli jest bardziej płynna. Nie zapomnij wziąć pod uwagę, że część płynu zagotuje się podczas gotowania. Po skosztowaniu małej porcji zupy możesz dostosować zarówno ilość płynu, jak i proporcje składników do swoich upodobań. W przyszłości, podobnie jak większość doświadczonych gospodyń domowych, możesz wlać wodę do zupy i położyć składniki "na oku".
zamiast świeżych możesz wziąć mrożone lub suszone grzyby (suszone będą potrzebne 5-6 razy mniej niż świeże). Mrożone grzyby można rozmrozić w dowolny dogodny sposób (na przykład w kuchence mikrofalowej w odpowiednim trybie - patrz instrukcje dotyczące techniki) i spuścić płyn. Lub, jeśli ilość płynu w przepisie nie jest krytyczna, użyj bez rozmrażania. Suszone grzyby należy dobrze umyć, ponieważ nie są myte przed suszeniem, a następnie moczyć w zimnej wodzie przez co najmniej 2-3 godziny.
jak wybrać idealny garnek do zupy, owsianki lub marynowania ogórków przeczytaj artykuł o patelniach.
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Ziemniaki Dojrzałe - 80 kcal/100g
- Pieczone ziemniaki - 70 kcal/100g
- Puree ziemniaczane - 380 kcal/100g
- Ziemniaki gotowane - 82 kcal/100g
- Ziemniaki w mundurkach - 74 kcal/100g
- Ziemniaki smażone - 192 kcal/100g
- Marchew - 33 kcal/100g
- Suszona marchewka - 275 kcal/100g
- Marchewka gotowana - 25 kcal/100g
- Grzyby miodowe - 20 kcal/100g
- Liść laurowy - 313 kcal/100g
- Olej roślinny - 873 kcal/100g
- Pieprz czarny groszek - 255 kcal/100g
- Sól - 0 kcal/100g
- Cebula - 41 kcal/100g