solenie cukinii na zimę w słoikach

chrupiące i aromatyczne solone bezpośrednio w słoikach cukinii! Solona cukinia nie jest bardzo popularnym preparatem, ale bardzo polecam gotowanie takiej cukinii. Okazuje się bardzo smaczne, soczyste i chrupiące! Zimą takie przygotowanie pójdzie z hukiem! Pyszne i proste!
Natalia CybulskaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 0 % 0 g
tłuszcze 0 % 0 g
węglowodany 100 % 3 g
12 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

Czas gotowania: 2 D
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj wszystkie potrzebne produkty. Cukinia jest młoda, cienka, mała. Takie, że nie można ich obrać i które mają małe młode nasiona. Możesz użyć zarówno białej cukinii, jak i cukinii. Sól jest lepsza niż duża sól kuchenna-półfabrykaty najlepiej wykonywać przy użyciu takiej soli.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Umyj słoiki, sterylizuj w dowolny dogodny sposób. Wlewam trochę wody do słoików i wkładam do kuchenki mikrofalowej na 5-7 minut. Ale możesz je wysterylizować w piekarniku w temperaturze 100 stopni przez 15-20 minut. Lub włóż łyżkę do każdego słoika, aby nie pękła i zalej wrzącą wodą, pozostaw na 7-10 minut, a następnie spuść wodę. Gotuj pokrywki przez około 5 minut.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Dobrze spłucz wszystkie zioła. Umieść parasole lub koperek w każdym słoiku. Nada cukinii niezwykły smak!

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Kilka groszków ziela angielskiego lub po prostu groszek pieprzowy.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Liść laurowy.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    I ząbek czosnku. Jednak dostosuj ilość czosnku do swoich upodobań. Również dla smaku można dodać inne zioła lub przyprawy: liść wiśni, porzeczki, Dąb, chrzan, estragon i inne.

  7. Krok 7:

    Krok 7.

    Młoda cukinia może nie być obierana, ale dobrze ją umyj. Jeśli masz grubą cukinię lub widzisz wystarczająco duże nasiona w cukinii, lepiej pokroić warzywo na pół koła.

  8. Krok 8:

    Krok 8.

    Włóż kubki cukinii do słoika.

  9. Krok 9:

    Krok 9.

    Zagotuj solankę w oparciu o 2 łyżki soli na 1 litr wody.

  10. Krok 10:

    Krok 10.

    Napełnij cukinię solanką.

  11. Krok 11:

    Krok 11.

    Przykryj pokrywką i pozostaw w temperaturze pokojowej na dwa dni. W tym czasie w słoiku pojawi się specjalny kwas, dzięki któremu przedmiot będzie doskonale przechowywany.

  12. Krok 12:

    Krok 12.

    Odcedź solankę do garnka.

  13. Krok 13:

    Krok 13.

    Doprowadzić do wrzenia.

  14. Krok 14:

    Krok 14.

    I ponownie napełnij cukinię.

  15. Krok 15:

    Krok 15.

    Zamknij szczelnie pokrywkami lub zwiń słoiki. Możesz również użyć kapronu. Sterylizacja dla takiego przedmiotu obrabianego nie jest wymagana.

  16. Krok 16:

    Krok 16.

    Smacznego!

pamiętaj, że przyprawy takie jak sól, cukier, a także ocet i jego substytuty są używane w przepisach na preparaty na zimę nie tylko ze względu na smak, ale przede wszystkim jako konserwanty. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmniejszać stężenia soli i cukru, a także zastępować octu (esencji) słabszym stężeniem niż wskazano w przepisie, w przeciwnym razie ocet (sól/cukier) nie pokaże swoich właściwości konserwujących, a przedmiot zostanie zepsuty.

ponieważ stopień zasolenia, słodyczy, goryczy, ostrości, kwasu, palności każdego jest indywidualny, zawsze dodawaj przyprawy, Przyprawy i przyprawy, koncentrując się na swoim smaku! Jeśli po raz pierwszy umieścisz jedną z przypraw, pamiętaj, że są przyprawy, których szczególnie ważne jest, aby nie przenosić (na przykład chili).

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Cukinia - 23   kcal/100g
  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Koperek - 38   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Woda - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g

Podobne przepisy