solenie grzybów na zimno na zimę

bardzo smaczne, chrupiące solone grzyby na zimę! Solenie grzybów jest jednym z najpopularniejszych preparatów na zimę. Wcześniej solono grzyby w drewnianych pojemnikach i beczkach, w takim pojemniku uzyskano szczególnie pachnące i smaczne grzyby. Teraz w takich objętościach nie wykonuje się półfabrykatów, z reguły grzyby są solone w patelniach i układane w szklanych słoikach w celu dalszego przechowywania. Do solenia dobrze nadają się grzyby takie jak grzyby, fale, grzyby, russula. Zaletą solenia grzybów jest brak konieczności poddawania grzybów obróbce cieplnej, a zatem zachowanie wielu składników odżywczych i witamin w grzybach.
SnezhanaAuthor avatar
autor przepisu

skład / składniki

porcje:
tabela tłumaczenia miar wolumetrycznych
Składniki odżywcze i wartość energetyczna składu receptury
Na wagę kompozycji:
proteiny 29 % 2 g
tłuszcze 14 % 1 g
węglowodany 57 % 4 g
24 kcal
IG: 100 / 0 / 0

gotowanie krok po kroku

czas gotowania: 1 h
  1. Krok 1:

    Krok 1.

    Przygotuj składniki do solenia grzybów. Będziemy solić grzyby. Grzyby te zbiera się pod koniec września, lepiej jest używać małych grzybów, zawierają wiele przydatnych substancji, które są prawie całkowicie zachowane podczas solenia. Uważa się, że duże grzyby gromadzą w sobie wiele szkodliwych substancji.

  2. Krok 2:

    Krok 2.

    Moje Grzyby, sortujemy, usuwamy śmieci, robaki i zepsute grzyby. Grzyby, w przeciwieństwie do innych grzybów, nie wymagają moczenia. Ale nadal utrzymują je przez jakiś czas w osolonej wodzie, wystarczy kilka godzin. Pozwoli to pozbyć się odrobiny goryczy grzybów i pozostałych robaków w czapkach grzybów. Grzyby muszą być używane świeże, tylko zebrane. Wrzuć grzyby do durszlaka. pozwól wodzie całkowicie spłynąć.

  3. Krok 3:

    Krok 3.

    Ząbki czosnku są obrane, pokrojone w duże plastry. Pojemnik do solenia grzybów należy dobrze umyć, lepiej z roztworem sody, aby uniknąć fermentacji solanki. Jako pojemnik lepiej jest użyć patelni wykonanej z nieutleniającego materiału. Wlej warstwę soli na dno patelni. Sól należy stosować dużą, kamienną, nie jodowaną, specjalną do solenia. Rozłóż odmierzoną liczbę grzybów na wierzchu.

  4. Krok 4:

    Krok 4.

    Na grzybach kładziemy kilka dobrze umytych i wysuszonych liści czarnej porzeczki, liści laurowych, groszku ziela angielskiego i ząbków czosnku. Ponownie obficie posyp solą. Na wierzchu kładziemy talerz o średnicy mniejszej niż patelnia, w której solimy grzyby. Musisz położyć jakiś ucisk na talerzu. Po pewnym czasie grzyby wypuszczą sok, a objętość solanki znacznie wzrośnie. Jako ładunek możesz użyć innego garnka z wodą.

  5. Krok 5:

    Krok 5.

    Pozostaw grzyby solone na 15 dni w chłodnym miejscu. Następnie układamy grzyby w wcześniej przygotowanych sterylizowanych słoikach, napełniamy je solanką pozostałą po soleniu grzybów w rondlu. Zwijamy słoiki z pokrywkami i przechowujemy je w spiżarni.

  6. Krok 6:

    Krok 6.

    Pachnące i chrupiące słone grzyby doskonale uzupełnią posiłek: obiad lub kolację i będą służyć jako przekąska do napojów alkoholowych na świątecznym stole. Smacznego!

kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy

  • Czosnek - 143   kcal/100g
  • Rydzyki świeże - 17   kcal/100g
  • Liść laurowy - 313   kcal/100g
  • Sol - 0   kcal/100g
  • Ziele angielskie - 263   kcal/100g
  • Liście porzeczki - 0   kcal/100g

Podobne przepisy