skład / składniki
metoda gotowania
1. Ryby, jak zwykle, należy dokładnie umyć. Niezwykłe jest to, że vomer nie ma łusek, dlatego nie trzeba go czyścić.
2. Duże womery na pewno wypatroszą. Aby to zrobić, ostrożnie przeciąć brzuch i oczyścić wnętrze. Małe ryby o wadze 150-200 gramów można pozostawić w całości.
3. Wytrzyj przygotowaną rybę serwetkami. Wlej cienką warstwę soli na dno pojemnika, w którym zostaną solone womery. Włóż rybę do pojemnika, posyp każdą warstwę solą.
4. Przykryj rybę pokrywką o mniejszej średnicy niż pojemnik, w którym się znajduje. Możesz również przykryć płaskim talerzem lub drewnianym okrągłym talerzem.
5. Na pokrywie instalujemy ładunek. Ładunek należy dobrać odpowiednio do wagi. Na określoną ilość ryb należy wziąć półtora kilograma ładunku.
6. Ryby zostawiamy w chłodnym pomieszczeniu na trzy dni. W tym czasie sól dobrze wyciągnie nadmiar wilgoci z ryby. Następnie myjemy womery, wkładamy je do miski. Napełnij zimną wodą.
7. Pozostaw rybę do namoczenia na trzy godziny. Czas zależy od tego, ile ryba stała w soli. Jeśli był dzień, moczyć odpowiednio godzinę, trzy dni-trzy godziny.
8. Namoczoną rybę zawieszamy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Może to być balkon. Można go również zawiesić bezpośrednio na zewnątrz, tylko w cieniu. Ryba powinna być suszona w miejscu, w którym nie będzie miała bezpośredniego światła słonecznego.
ryba jest suszona przez około 10 dni. Wiele zależy od temperatury powietrza. Jeśli na podwórku jest lato, oczywiście ryba wyschnie szybciej.
cóż, możesz cieszyć się wynikiem swojej pracy.
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Sol - 0 kcal/100g
- Vomer wędzony - 102 kcal/100g