skład / składniki
metoda gotowania
przede wszystkim umyj świeży korzeń imbiru, a następnie dokładnie wytrzyj wilgoć czystym ręcznikiem. Obierz korzeń zwykłą łyżką - po prostu zeskrob skórę. W ten sposób korzeń imbiru jest często czyszczony w krajach azjatyckich. Następnie pocieramy przygotowany korzeń solą, wkładamy do naczynia ceramicznego i pozostawiamy na 8-12 godzin w temperaturze pokojowej. Wygodnie jest to robić w nocy.
gdy minie określony czas, spłucz korzeń wodą, osusz nadmiar wilgoci ręcznikami papierowymi. Teraz pokrój korzeń imbiru na talerze - im cieńszy, tym lepiej. Wskazane jest, aby to zrobić za pomocą obieraczki do warzyw.
wlej pół litra wody do małego rondla i umieść go na wolnym ogniu, zagotuj. Gdy płyn się zagotuje, włóż do niego płytki imbirowe i trzymaj je we wrzącej wodzie przez kilka minut. Następnie wlej zawartość patelni wraz z kawałkami korzenia do durszlaka, pozwól wodzie spłynąć.
nie marnuj czasu - przygotuj marynatę. Wlej wodę (70 ml) do rondla, wlej do niego ocet ryżowy, wlej cukier. Stawiamy na wolnym ogniu i podgrzewamy, wszystko dobrze mieszamy, aż kryształy cukru całkowicie się rozpuszczą. Następnie usuń marynatę z ognia.
Przenieś lekko schłodzone talerze korzenia imbiru do wcześniej przygotowanego czystego słoika (suchego), a następnie zalej marynatą. Pozostaw, aż zawartość całkowicie ostygnie, a następnie zamknij słoik i włóż do lodówki na 3-4 dni.
po tym czasie korzeń imbiru będzie gotowy do spożycia. Musisz przechowywać go w lodówce.
smacznego!
kaloryczność produktów możliwych w składzie potrawy
- Imbir - 80 kcal/100g
- Imbir suchy - 347 kcal/100g
- Imbir marynowany - 51 kcal/100g
- Cukier granulowany - 398 kcal/100g
- Cukier - 398 kcal/100g
- Sol - 0 kcal/100g
- Woda - 0 kcal/100g
- Ocet ryżowy - 20 kcal/100g